Jediná výhra dělí Porubu od titulu, rozhodne se v Mostě

21. květen 2015 | 22:13 | Poruba
Jan Beňadik s hráčkami. Foto: archiv MojeOstravsko.czJan Beňadik s hráčkami. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

Poruba - Nesmírně zajímavé je vyvrcholení play-off české ligy házenkářek. Ke korunovaci mistryň schází možná už jen jeden nebo maximálně dva zápasy. Šance obou celků finálových soupeřek se dají zkoumat z různých pohledů. Fakta jsou taková, že házenkářky Sokola Poruba nastoupí v sobotu 23. května 2015 v Mostě za stavu 1:0 na vítězná utkání.

Reklama

A jelikož se hraje jen na dvě vítězství, mají hráčky z Ostravy dva pokusy k dotažení finálového snažení až ke zlatému konci. Příznivější vývoj série ze strany Poruby je ale ošidný, protože nyní budou mít výhodu domácí palubovky hráčky Mostu. A to případně i dvakrát. Kdyby to bylo po dvou zápasech finále 1:1, hrál by se v mostecké sportovní hale hned v neděli 24. května i třetí a tudíž rozhodující duel.

Celek Poruby vyhrál doma až po dramatickém rozstřelu ze sedmimetrových hodů, když skvělý výkon podala brankářka Doláková. Na ni budou Ostravanky spoléhat i v Mostě. „Bude důležité zvládnout náročnost odvety i po psychické stránce. Vědomí, že už v sobotu můžeme získat titul, nás nesmí svazovat. Celou sezónu jsme pracovali na tom, abychom podávali koncentrované výkony, a v tomto trendu chceme pokračovat,“ uvažoval porubský trenér Jan Beňadik.

Podle něj je Most přece jen favoritem. „Teď nastoupí doma, kde je velmi silný a má podporu nadšených diváků. Pokusíme se jim cestu k obhajobě titulu překazit. K tomu je zapotřebí soustředěná hra bez výkyvů během zápasu. Jakékoliv manko se pak těžko dohání,“ podotkl kouč, který samozřejmě musí brát v potaz i variantu, že by se finále protáhlo až do neděle.

„Znamenalo by to odehrát dva zápasy hned po sobě. Je to náročné na kondici, ale nebylo by to pro nás novum. Takový program jsme si vyzkoušeli v evropském poháru v Portugalsku i v semifinále české ligy s pražskou Slavií. A obě minisérie jsme zvládli. Finále je ale specifickou záležitostí, takže mohou rozhodnout opravdu i detaily,“ dodal Beňadik.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!