Je to krutá porážka, hlesl třinecký kouč Jiří Dopita po zápase v Litvínově

9. leden 2016 | 13:58 | Třinecko
Trenér Třince Jiří Dopita. Foto: archiv HC OlomoucTrenér Třince Jiří Dopita. Foto: archiv HC Olomouc

Litvínov/Třinec - Dva olympijští vítězové z Nagana 1998 se sešli na tiskové konferenci po extraligovém hokejovém zápase v Litvínově. Byl to ostře sledovaný duel, protože Oceláři Třinec pod vedením nedávno nastoupivšího trenéra Jiřího Dopity bojovali v repríze loňského finále proti úřadujícímu mistru. Byť Třinečtí v poslední době zaznamenali zlepšení, na severu Čech prohráli 1:2.

Oceláři vedli od čtvrté minuty po gólu Tybora, nové posily z Pardubic. Pak ale polevili ve střelecké aktivitě, neproměnili šance a závěr nezvládli. Rozhodující gól inkasovali v 56. minutě z hole Robina Hanzla.

„Porážka je pro nás celkem krutá. Měli jsme zápas dobře rozehraný. Neodehráli jsme utkání špatně; s výjimkou prvních deseti minut ve druhé třetině, kdy jsme nebyli na kotouči,“ konstatoval třinecký kouč Jiří Dopita. Tým prohrál teprve podruhé ze šesti kol po trenérově příchodu na klubovou střídačku. Co nakonec rozhodlo? „V druhé půlce druhé třetiny jsme měli množství šancí a hlavně jsme neproměnili přesilovku pět na tři, což se potom asi zdálo klíčové. Soupeř důrazem do brány a takovou víceméně šťastnou brankou vyhrál, ale takový je sport,“ pravil Dopita.

Jeho trenérský protějšek a někdejší spoluhráč z reprezentace, nynější asistent kouče Litvínova Jiří Šlégr slova kolegy potvrdil: „Určitě se zápas rozhodl v třinecké přesilovce pět na tři, kdy se nám to povedlo ubránit. My jsme pak i dali gól hned potom, co měl soupeř šanci.“

Třinec byl houževnatým protivníkem, o to víc si Šlégr výhry nad ním cenil. „Snažili jsme se pak ubojovat vítězství a byli jsme ti šťastnější. Dlouhodobě se snažíme hrát především z obrany a vybojovat góly, protože v naší situaci nám nic jiného nezbývá. Jsem rád, že se to proti Třinci povedlo."

Oceláři se musí z nezdaru v Litvínově rychle otřepat, protože po náročné cestě z opačného konce republiky domů je čeká už v neděli 10. ledna 2016 další zápas extraligy. Už od 15 hodin Třinec hostí Kometu Brno, jež minule na domácím ledě a pod širým nebem prohrála s pražskou Spartou.