Hrát s úzkým kádrem je frustrující, posteskl si trenér Dušan Medvecký

4. leden 2015 | 22:41 | Moravská Ostrava
Dušan Medvecký. Foto: archiv MojeOstravsko.czDušan Medvecký. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

Moravská Ostrava - Nejvyšší soutěž basketbalistů Kooperativa NBL vstoupila do druhé poloviny základní části. Poněkud za očekáváním stále zůstávají hráči Nové huti Ostrava, kteří se pohybují na hraně účasti v play-off. A právě vylepšení „nepostupového“ devátého místa je jediným cílem týmu pro zbytek sezóny.

Reklama

Ostravští nakročili do nového kalendářního roku 2015 prohrou v Děčíně o dvacet bodů. „Zpočátku jsme drželi krok a soupeř nás možná trochu podcenil a uspokojil se pod dojmem náskoku. Pak se naši hráči párkrát trefili z trojkových pozic a snížili jsme ztrátu. Zápas jsme snad dohráli se ctí, i když domácí nás v závěru ztrestali úspěšnou střelbou,“ hodnotil Dušan Medvecký, trenér NH Ostrava.

Přiznal, že ho trápí situace v hráčském kádru. „Jak si povedeme dál, to je složitá otázka. Opravdu je na úzké soupisce znát, když nám vypadnou hráči pro nemoc nebo zranění. Je to dost frustrující,“ posteskl si kouč. „Dougherty s námi ani nebyl. Beaumont deset dní netrénoval, a to se pak těžko hraje. Když to vyjádřím slušně, tak v momentálním složení či při eventuálních dalších absencích nemáme na týmy, jako jsou Děčín, Prostějov, Pardubice,“ uvedl Medvecký.

Ale Ostrava nehodlá skládat zbraně. „Kdepak, nechceme propadnout skepsi. Musíme se soustředit na zápasy, jaké bychom měli vyhrát. Jistě je v našich silách zdolat Brno, Kolín, USK Praha, Jindřichův Hradec nebo Svitavy. A když se nám to ve většině případů podaří, budu věřit, že to může stačit na play-off,“ zaspekuloval si trenér.

O posilách se prý nedá uvažovat. „Netuším, že bychom mohli někoho získat. Ale znovu opakuji, že i s tímto kádrem chceme do osmičky. A pokud se nám to podaří, smeknu před kluky klobouk a řeknu jim: dobrá práce,“ zakončil Medvecký.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!