Hokejové kluby HC Vítkovice a HC Poruba chystají úzkou spolupráci

24. červen 2016 | 23:22 | Poruba
Hokejisté Vítkovic. Foto: Ladislav ChlíbekHokejisté Vítkovic. Foto: Ladislav Chlíbek

VÍTKOVICE, PORUBA - V hokejovém prostředí v Ostravě se rýsuje nová spolupráce mezi extraligovým klubem HC Vítkovice Steel a HC RT TORAX Poruba. Potvrdily to obě organizace na svých oficiálních klubových webech.

Reklama

Ze společného prohlášení vyplývá, že se chystají úzké vazby na trenérské i hráčské bázi, vzájemná pomoc s maximálním využitím sportovního potenciálu. Takové jsou aspoň základní teze nového partnerství mezi ostravskými kluby.

„V současné době je zcela běžné, že kluby z nejvyšších soutěží mají své partnerské kluby, se kterými úzce spolupracují a pomáhají si tím navzájem lépe pracovat s mladšími hráči, efektivněji využívat potenciálu jednotlivých hráčů a společně tak směřovat k lepším výsledkům. Nám ve Vítkovicích takový partnerský klub dlouho chyběl, přestože přímo u nás ve městě máme profesionálního souseda se špičkovým zázemím a především v téměř nulové dojezdové vzdálenosti. Proto jsme se rozhodli prohloubit s Porubou vzájemné kontakty a vypracovat takovou strategii spolupráce, která bude prospěšná pro oba kluby, říekl k zahájení nového společného projektu s městským sousedem generální manažer HC VÍTKOVICE STEEL Jakub Petr.

Partnerství mezi Vítkovicemi a Porubou rozhodně nebude jen formální záležitostí. Oba kluby budou spolupracovat hned v několika rovinách. „Úzká spolupráce bude probíhat na úrovni A-týmů, ale nejen těch. Dotkne se i mládežnických mužstev včetně žákovských kategorií. Kooperovat budeme na bázi hráčské, ale i trenérské, například formou pravidelných konzultací a trenérských stáží se zvláštním důrazem na A-týmy obou celků. V rámci trenérské spolupráce už jsme absolvovali několik konkrétních mítinků, na kterých jsme řešili i využití hráčů,“ nastinil detailnější obrysy celé myšlenky Jakub Petr.

„V dnešní době je zcela běžné, že celky z nejvyšších soutěží mají své partnerské kluby, se kterými úzce spolupracují a využívají široké členské základny obou partnerských klubů ke zkvalitnění sportovních výsledků obou partnerů. Nám tato vzájemná spolupráce funguje již delší dobu v oblasti mládežnického hokeje, a proto si myslím, že přišel ten pravý čas tuto spolupráci rozvinout i na úroveň seniorského hokeje a vzájemné partnerství ještě více provázat ku prospěchu obou celků, hráčů a fanoušků,“ řekl k uzavření nového projektu generální manažer HC RT TORAX Poruba Pavel Hinner.

Cílem je pravidelný kontakt

Z pohledu Vítkovic bude asi největší devizou partnerství s Porubou uplatnění pro hráče, kteří projdou akademií, ale nebudou ještě zcela připravení na posun do extraligového mužstva. „Jde o to, aby hráči absolvující naši akademii dostali příležitost v seniorském týmu a dokázali tak překlenout přesun z mládežnického do dospělého hokeje. Už dnes je v Porubě hned několik hráčů, kteří v minulosti naší akademií prošli. Stejně tak mezi odchovanci Poruby jsou a v budoucnu jistě ještě přibydou další, kteří mají potenciál říct si a zabojovat o místo v extraligovém kádru. Uplatnění zde mohou najít také hráči širšího kádru našeho mužstva, kteří nemusejí figurovat v základní sestavě. V souvislosti s tím je ale důležité připomenout, že se nebude jednat jen o nárazové výpomoci, ale naším cílem je opravdu každodenní, dlouhodobý pravidelný kontakt a úzká spolupráce,“ zdůrazňuje vítkovický GM.

Z toho, co Jakub Petr už prozradil, jasně vyplývají pozitiva a cíle spolupráce pro extraligové Vítkovice. Pro RT Torax to znamená ještě větší provázanost s městským sousedem z  nejvyšší české soutěže a jasnou oporu pro splnění velkého klubového snu, který v Porubě už několik let mají. „Je jasné, že pro Porubu znamená navázání spolupráce s Vítkovicemi možnost maximálně využít potenciálu našich hráčů, aby v co nejkratším horizontu mohla úspěšně zvládnout postup do WSM Ligy. To by samozřejmě ještě více obohatilo a prohloubilo naši vzájemnou spolupráci,“ dodal Jakub Petr.

„Pro náš klub HC RT TORAX Poruba bude největším přínosem rozšířeného partnerství s Vítkovicemi zkvalitnění a rozšíření hráčského kádru. Hráči, jejichž tréninková píle a výkonnost bude dosahovat určitých parametrů a kvality, dostanou příležitost svůj potenciál uplatnit v extralize a naopak, tím dojde přirozeně k vytvoření zdravého konkurenčního prostředí a motivace vedoucí ke zlepšení výkonnosti všech hráčů, což budeme vzájemně pravidelně vyhodnocovat a konzultovat,“ konstatoval Pavel Hinner.

Navázané partnerství mezi Vítkovicemi a Porubou také přináší drobnou úpravu programů přípravných utkání A-mužstev obou celků. Kluby se dohodly na vzájemném přátelském střetnutí v úterý 30. srpna na ledě RT Torax Arény v Porubě.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

13/5 / KRIMI / TŘINECKO - V pátek odpoledne mělo dojít k požáru roubenky ve Vendryni na Třinecku. Škoda se prý vyčíslila na tři miliony korun.


Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči

Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči

11/5 / KRIMI / STUDÉNKA - Ve čtvrtek 10. května došlo k dopravní nehodě ve Studénce na Novojičínsku.


Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici

Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici

11/5 / KRIMI / TŘINECKO - Ve čtvrtek 10. května došlo k dvěma dopravním nehodám v Moravskoslezském kraji.


Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace

Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace

9/5 / KRIMI / BRUNTÁL - V úterý 8. května došlo k požáru bytu v Bruntále. Odhadována škoda se vyčíslila na 200 tisíc korun.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!