Hokejové kluby HC Vítkovice a HC Poruba chystají úzkou spolupráci

24. červen 2016 | 23:22 | Poruba
Hokejisté Vítkovic. Foto: Ladislav ChlíbekHokejisté Vítkovic. Foto: Ladislav Chlíbek

VÍTKOVICE, PORUBA - V hokejovém prostředí v Ostravě se rýsuje nová spolupráce mezi extraligovým klubem HC Vítkovice Steel a HC RT TORAX Poruba. Potvrdily to obě organizace na svých oficiálních klubových webech.

Reklama

Ze společného prohlášení vyplývá, že se chystají úzké vazby na trenérské i hráčské bázi, vzájemná pomoc s maximálním využitím sportovního potenciálu. Takové jsou aspoň základní teze nového partnerství mezi ostravskými kluby.

„V současné době je zcela běžné, že kluby z nejvyšších soutěží mají své partnerské kluby, se kterými úzce spolupracují a pomáhají si tím navzájem lépe pracovat s mladšími hráči, efektivněji využívat potenciálu jednotlivých hráčů a společně tak směřovat k lepším výsledkům. Nám ve Vítkovicích takový partnerský klub dlouho chyběl, přestože přímo u nás ve městě máme profesionálního souseda se špičkovým zázemím a především v téměř nulové dojezdové vzdálenosti. Proto jsme se rozhodli prohloubit s Porubou vzájemné kontakty a vypracovat takovou strategii spolupráce, která bude prospěšná pro oba kluby, říekl k zahájení nového společného projektu s městským sousedem generální manažer HC VÍTKOVICE STEEL Jakub Petr.

Partnerství mezi Vítkovicemi a Porubou rozhodně nebude jen formální záležitostí. Oba kluby budou spolupracovat hned v několika rovinách. „Úzká spolupráce bude probíhat na úrovni A-týmů, ale nejen těch. Dotkne se i mládežnických mužstev včetně žákovských kategorií. Kooperovat budeme na bázi hráčské, ale i trenérské, například formou pravidelných konzultací a trenérských stáží se zvláštním důrazem na A-týmy obou celků. V rámci trenérské spolupráce už jsme absolvovali několik konkrétních mítinků, na kterých jsme řešili i využití hráčů,“ nastinil detailnější obrysy celé myšlenky Jakub Petr.

„V dnešní době je zcela běžné, že celky z nejvyšších soutěží mají své partnerské kluby, se kterými úzce spolupracují a využívají široké členské základny obou partnerských klubů ke zkvalitnění sportovních výsledků obou partnerů. Nám tato vzájemná spolupráce funguje již delší dobu v oblasti mládežnického hokeje, a proto si myslím, že přišel ten pravý čas tuto spolupráci rozvinout i na úroveň seniorského hokeje a vzájemné partnerství ještě více provázat ku prospěchu obou celků, hráčů a fanoušků,“ řekl k uzavření nového projektu generální manažer HC RT TORAX Poruba Pavel Hinner.

Cílem je pravidelný kontakt

Z pohledu Vítkovic bude asi největší devizou partnerství s Porubou uplatnění pro hráče, kteří projdou akademií, ale nebudou ještě zcela připravení na posun do extraligového mužstva. „Jde o to, aby hráči absolvující naši akademii dostali příležitost v seniorském týmu a dokázali tak překlenout přesun z mládežnického do dospělého hokeje. Už dnes je v Porubě hned několik hráčů, kteří v minulosti naší akademií prošli. Stejně tak mezi odchovanci Poruby jsou a v budoucnu jistě ještě přibydou další, kteří mají potenciál říct si a zabojovat o místo v extraligovém kádru. Uplatnění zde mohou najít také hráči širšího kádru našeho mužstva, kteří nemusejí figurovat v základní sestavě. V souvislosti s tím je ale důležité připomenout, že se nebude jednat jen o nárazové výpomoci, ale naším cílem je opravdu každodenní, dlouhodobý pravidelný kontakt a úzká spolupráce,“ zdůrazňuje vítkovický GM.

Z toho, co Jakub Petr už prozradil, jasně vyplývají pozitiva a cíle spolupráce pro extraligové Vítkovice. Pro RT Torax to znamená ještě větší provázanost s městským sousedem z  nejvyšší české soutěže a jasnou oporu pro splnění velkého klubového snu, který v Porubě už několik let mají. „Je jasné, že pro Porubu znamená navázání spolupráce s Vítkovicemi možnost maximálně využít potenciálu našich hráčů, aby v co nejkratším horizontu mohla úspěšně zvládnout postup do WSM Ligy. To by samozřejmě ještě více obohatilo a prohloubilo naši vzájemnou spolupráci,“ dodal Jakub Petr.

„Pro náš klub HC RT TORAX Poruba bude největším přínosem rozšířeného partnerství s Vítkovicemi zkvalitnění a rozšíření hráčského kádru. Hráči, jejichž tréninková píle a výkonnost bude dosahovat určitých parametrů a kvality, dostanou příležitost svůj potenciál uplatnit v extralize a naopak, tím dojde přirozeně k vytvoření zdravého konkurenčního prostředí a motivace vedoucí ke zlepšení výkonnosti všech hráčů, což budeme vzájemně pravidelně vyhodnocovat a konzultovat,“ konstatoval Pavel Hinner.

Navázané partnerství mezi Vítkovicemi a Porubou také přináší drobnou úpravu programů přípravných utkání A-mužstev obou celků. Kluby se dohodly na vzájemném přátelském střetnutí v úterý 30. srpna na ledě RT Torax Arény v Porubě.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!