Házenkářky Poruby si zahrají finále české ligy proti Mostu

8. květen 2015 | 21:08 | Poruba
Jan Beňadik s hráčkami. Foto: archiv MojeOstravsko.czJan Beňadik s hráčkami. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

Poruba - Minimálně stříbrnou medaili získají házenkářky Sokola Poruba v play-off české ligy. Rozhodl o tom jejich úspěch v semifinále proti pražské Slavii. Ostravský celek vyhrál 2:1 na zápasy a zajistil si postup do finále, v němž se střetne s obhájkyněmi titulu z DHK Baník Most.

Reklama

Porubské házenkářky už překročily předsezónní cíl. V nesmírně dlouhém soutěžním ročníku totiž nejprve vybojovaly bronz v česko-slovenské interlize a nyní na něj navazují účastí ve finálové sérii o český titul.

„Dvě medailová umístění jsou pro děvčata odměnou za tréninkovou dřinu, navíc jsme startovali i v evropském poháru. Byla to velká porce utkání, k tomu náleželo i cestování. Nebylo to jednoduché, ale jsem rád, že síly vydržely až do současné doby,“ liboval si trenér Jan Beňadik.

V semifinálové partii se silnou Slavií se hráčky Poruby zlepšovaly zápas od zápasu. Po úvodní porážce v Praze zvrátily vývoj na domácí palubovce. Vyrovnaly sérii na 1:1 a další den rozhodly o konečném triumfu. Důležitým faktorem bylo, že výhodu třetího a tudíž rozhodujícího střetnutí měly na vlastním hřišti. Bylo to dáno postavením v tabulce interligy, v níž Poruba skončila třetí a Slavia čtvrtá.

„Tenhle systém, kdy jsme začínali venku a pak následovaly dva zápasy doma, je trochu netypický. Nakonec si na něj nemůžeme stěžovat, protože jsme semifinále zvládli, byť každá série play-off je zátěží i na psychiku. V závěrečném utkání semifinále se náš tým prosadil i fyzickou házenou. Byl to náročný styl, ale účinný,“ zamyslel se Beňadik.

Vrchol české ligy tedy obstará finále Poruba-Most. Ostravský tým vyhrál ligu v roce 2012, o rok později byl druhý a loni třetí. Takže už si vylepšil bilanci z předešlé sezóny. „Počtvrté v řadě má náš oddíl cenný kov, přitom se kádr před touto sezónou hodně omladil,“ připomněl Beňadik stabilní pozici Poruby v nejužší české špičce.

Favoritem finále bude ale Baník Most, český mistr z let 2013 a 2014. V semifinále mostecké hráčky celkem snadno zdolaly tým Olomouce 2:0 na zápasy. Předtím byly druhé v interlize a mají tedy rovněž jako Poruba jistotu dvou medailí z letošní sezóny. Navíc Most vyhrál i Český pohár, čímž potvrdil standardní výkonnost. Zajímavostí z mosteckého klubu je skutečnost, že v průběhu soutěže u družstva skončil úspěšný trenér Dušan Poloz a nahradil jej slovenský kouč Lubomír Hudák.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?


Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

13/5 / KRIMI / TŘINECKO - V pátek odpoledne mělo dojít k požáru roubenky ve Vendryni na Třinecku. Škoda se prý vyčíslila na tři miliony korun.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!