Házenkářky Poruby se dál prosazují v pohárové Evropě!

11. únor 2015 | 20:03 | Poruba
Jan Beňadik. Foto: archiv MojeOstravsko.czJan Beňadik. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

Poruba - Skvělé tažení házenkářek DHC Sokol Poruba pohárovou Evropou pokračuje! Ostravský tým pronikl už do čtvrtfinále Challenge Cupu a potvrzuje pozici jednoho z nejlepších českých družstev v probíhající ligové i mezinárodní sezóně.

Reklama

Celek Poruby obstál i na portugalské půdě, kde sehrál oba zápasy osmifinále. „Cestovali jsme do Porta s cílem postoupit, což se podařilo. Ale bylo to drama. Možná větší, než jsme si dokázali představit,“ hovořil trenér Jan Beňadik v tomto duchu na klubovém webu.

Porubské hráčky totiž vybojovaly s portugalským týmem dvě odlišná střetnutí. Nejprve vyhrály 28:24, potom stejným poměrem prohrály. Musely tedy rozhodovat sedmimetrové hody. A v nich ostravský tým prokázal pevnější nervy i šikovnost. „Házená je i o štěstí. Loni jsme nešťastně vypadli se švédským týmem v součtu o jediný gól, tentokrát se detaily přiklonily na naši stranu. Ale postup je zasloužený, byli jsme o kousek lepší,“ přesvědčoval Beňadik, který bere pohárový úspěch jako velkou zkušenost pro mladý kádr hráček.

„Cením si toho, jak děvčata zvládla sedmimetrové hody. Trénujeme je i v přípravě, ale něco jiného je běžný trénink a potom zápas, v němž jde takříkajíc o všechno,“ vykládal trenér. „Už v lednu jsem říkal, že je naší touhou dostat se do dalšího pohárového kola a střetnout se se špičkovým evropským družstvem. A jsme rádi, že máme možnost znovu se ukázat na evropské scéně. Pro děvčata to bude další skvělý zážitek v jejich házenkářské kariéře,“ podotkl náročný, ale spokojený kouč.

Na pohárového soupeře si musí Sokol Poruba ještě počkat. Hráčky se tak mohou soustředit na pokračování česko-slovenské interligy. Už v pátek 13. února Poruba hostí od 18.30 hodin celek HC Veselí nad Moravou.

Bude to zajímavá konfrontace s týmem, který zaznamenal změnu trenéra. Z Veselí n. M. totiž nedávno nečekaně zamířil slovenský kouč Luboš Hudák do Baníku Most. A nahradil jej další uznávaný slovenský trenér Ján Packa. Měl by tedy přijet s Veselím nad Moravou i do Ostravy. Z tábora Veselí n. M. je důležitá informace, že družstvo si muselo kvůli chřipkové epidemii odložit zápas ve slovenských Michalovcích. Takže panuje otázka, v jakém zdravotním stavu dorazí veselské házenkářky na palubovku Poruby.

ČTĚTE:  Házenkářky Poruby odehrají oba pohárové zápasy v Portugalsku. Cílem zůstává postup, tvrdí trenér Beňadik

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

13/5 / KRIMI / TŘINECKO - V pátek odpoledne mělo dojít k požáru roubenky ve Vendryni na Třinecku. Škoda se prý vyčíslila na tři miliony korun.


Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči

Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči

11/5 / KRIMI / STUDÉNKA - Ve čtvrtek 10. května došlo k dopravní nehodě ve Studénce na Novojičínsku.


Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici

Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici

11/5 / KRIMI / TŘINECKO - Ve čtvrtek 10. května došlo k dvěma dopravním nehodám v Moravskoslezském kraji.


Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace

Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace

9/5 / KRIMI / BRUNTÁL - V úterý 8. května došlo k požáru bytu v Bruntále. Odhadována škoda se vyčíslila na 200 tisíc korun.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!