Házenkářky Poruby se dál prosazují v pohárové Evropě!

11. únor 2015 | 20:03 | Poruba
Jan Beňadik. Foto: archiv MojeOstravsko.czJan Beňadik. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

Poruba - Skvělé tažení házenkářek DHC Sokol Poruba pohárovou Evropou pokračuje! Ostravský tým pronikl už do čtvrtfinále Challenge Cupu a potvrzuje pozici jednoho z nejlepších českých družstev v probíhající ligové i mezinárodní sezóně.

Reklama

Celek Poruby obstál i na portugalské půdě, kde sehrál oba zápasy osmifinále. „Cestovali jsme do Porta s cílem postoupit, což se podařilo. Ale bylo to drama. Možná větší, než jsme si dokázali představit,“ hovořil trenér Jan Beňadik v tomto duchu na klubovém webu.

Porubské hráčky totiž vybojovaly s portugalským týmem dvě odlišná střetnutí. Nejprve vyhrály 28:24, potom stejným poměrem prohrály. Musely tedy rozhodovat sedmimetrové hody. A v nich ostravský tým prokázal pevnější nervy i šikovnost. „Házená je i o štěstí. Loni jsme nešťastně vypadli se švédským týmem v součtu o jediný gól, tentokrát se detaily přiklonily na naši stranu. Ale postup je zasloužený, byli jsme o kousek lepší,“ přesvědčoval Beňadik, který bere pohárový úspěch jako velkou zkušenost pro mladý kádr hráček.

„Cením si toho, jak děvčata zvládla sedmimetrové hody. Trénujeme je i v přípravě, ale něco jiného je běžný trénink a potom zápas, v němž jde takříkajíc o všechno,“ vykládal trenér. „Už v lednu jsem říkal, že je naší touhou dostat se do dalšího pohárového kola a střetnout se se špičkovým evropským družstvem. A jsme rádi, že máme možnost znovu se ukázat na evropské scéně. Pro děvčata to bude další skvělý zážitek v jejich házenkářské kariéře,“ podotkl náročný, ale spokojený kouč.

Na pohárového soupeře si musí Sokol Poruba ještě počkat. Hráčky se tak mohou soustředit na pokračování česko-slovenské interligy. Už v pátek 13. února Poruba hostí od 18.30 hodin celek HC Veselí nad Moravou.

Bude to zajímavá konfrontace s týmem, který zaznamenal změnu trenéra. Z Veselí n. M. totiž nedávno nečekaně zamířil slovenský kouč Luboš Hudák do Baníku Most. A nahradil jej další uznávaný slovenský trenér Ján Packa. Měl by tedy přijet s Veselím nad Moravou i do Ostravy. Z tábora Veselí n. M. je důležitá informace, že družstvo si muselo kvůli chřipkové epidemii odložit zápas ve slovenských Michalovcích. Takže panuje otázka, v jakém zdravotním stavu dorazí veselské házenkářky na palubovku Poruby.

ČTĚTE:  Házenkářky Poruby odehrají oba pohárové zápasy v Portugalsku. Cílem zůstává postup, tvrdí trenér Beňadik

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!