Házenkářky Poruby sahají po medaili v interlize

4. duben 2015 | 22:50 | Poruba
Jan Beňadik. Foto: archiv MojeOstravsko.czJan Beňadik. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

Poruba - Finiš česko-slovenské interligy házenkářek má pikantní příchuť i pro družstvo DHK Sokol Poruba. Do konce soutěže zbývají dvě kola a ostravský celek patří k adeptům na medaile! Momentálně je v tabulce třetí za lídrem ze slovenských Michalovců a druhým Baníkem Most.

Reklama

Uhájení současné pozice by bylo pro Porubu velkým úspěchem, přičemž vrcholem se může stát po nadcházejícím utkání v Olomouci bitva v posledním dějství právě se severočeským klubem z Mostu. „Nejprve se ale zaměřujeme na zápas na Hané. To je priorita,“ říká porubský trenér Jan Beňadik před sobotním duelem (4. dubna 2015).

Oba týmy se dobře znají, potkávají se kromě ligy i v Českém poháru. „Zatímco nám jde o vítězství a posílení naděje na bronz, hráčky Olomouce usilují o co nejlepší výsledek s ohledem na to, že podle umístění v interlize se určí dvojice pro následné play-off české ligy,“ připomíná kouč atraktivitu zápasu.

Ostravský klub z Poruby hodlá v rozhodující fázi sezóny využít i mezinárodní poznatky z Challenge Cupu. „Určitě je to impuls, jelikož každý těžký zápas znamená příležitost k nabírání zkušeností. Zisk medaile z interligy by byl splněným snem, ale ještě nás čekají dva kroky,“ uvažuje Beňadik.

Porubské házenkářky chtějí uspět v Olomouci i kvůli tomu, aby šly do posledního zápasu s Mostem v plné psychické i fyzické pohodě. Mostecký tým hraje nejprve s Veselím nad Moravou a Severočešky budou vzhledem k domácímu prostředí favoritkami. Přitom se ještě nevzdaly úvah o interligovém titulu, k němuž by ale potřebovaly v součtu s případnými vlastními výhrami i ztráty aktuálně vedoucích Michalovců. Takže to mohou být nervy na více místech až do samotného závěru interligy.

Stav v tabulce interligy: 1. Michalovce 35 bodů, 2. Most 34, 3. Poruba 31, 4. Slavia Praha 28.

Házenkářský šlágr v podobě duelu Poruba-Most se uskuteční v sobotu 11. dubna 2015 od 18 hodin v Ostravě! Po rozdělení medailí z interligové soutěže následuje české play-off. A také v něm budou Poruba s Mostem adepty na zlato. Nemalé ambice provázejí ale i účast pražské Slavie, která obhajuje stříbro. Takže vrcholící sezóna házenkářek slibuje výbornou podívanou.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Dopravní podnik uspořádal kontrolní akci v noci z pátku 20. dubna na sobotu 21. dubna.


Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Do Ostravy dorazila super moderní tramvaj zahraniční výroby, jedná se o první klimatizovanou soupravu svého druhu. Celkem dopravní podnik nakoupí čtyřicet kusů tramvají, a to za více než miliardu korun!


Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

24/4 / KRIMI / HAVÍŘOV - V nedělním podvečeru došlo k požáru v ubytovně v Havířově-Prostřední Suché.


Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

24/4 / KRIMI / OSTRAVA - Neznámý muž, který cestoval v Ostravě v autobuse MHD, měl napadnout řidiče. Policisté nyní po výtržníkovi pátrají.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!