Házenkářky Poruby odehrají pohárové zápasy v Portugalsku. Cílem je postup, tvrdí Beňadik

20. leden 2015 | 14:28 | Poruba
Jan Beňadik. Foto: archiv MojeOstravsko.czJan Beňadik. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

Poruba - Nebývale náročný program mají od poloviny ledna až po celý únor házenkářky DHC Sokol Poruba. Stále účinkují na třech frontách, když kromě zápasů v dlouhodobé části česko-slovenské interligy zasahují i do evropského Challenge Cupu a jsou ve hře i v Českém poháru. Blíže o situaci v družstvu i jeho ambicích prozradil trenér Jan Beňadik.

Reklama

Jak dopadlo pro Porubu dosavadní lednové pokračování v interlize?

Zatím jsme odehráli dva zápasy. S Olomoucí jsme získali dva body. Co se týče dalšího kola v Mostě, nemohli jsme být spokojeni s výsledkem ani hrou. Shrnul bych to tak, že při trochu standardním výkonu jsme tam měli něco uhrát. Mostečanky asi kvitovaly dvoubodový zisk, nám se to nepovedlo. Celkově to ale nebyl zápas o velké kvalitě.

Po Mostu, který patří do špičky, jedete k dalšímu utkání do Prahy proti Slavii, která je rovněž aspirantem na titul. Co říkáte na takhle těžký dvojboj?

Mělo se hrát původně v neděli 25. ledna, ale termín se posunul už na pátek 23. ledna. Chceme podat co nejlepší výkon. Bohužel nenastoupí naše pivotka a slovenská reprezentantka Minarčíková, která se v Mostě zranila. Je to škoda, protože v prosinci startovala v dresu Slovenska na mistrovství Evropy a hodně na ní spoléháme i v Porubě. Program se dvěma ligovými zápasy po sobě venku je těžký, ale ještě náročnější to bývá v Michalovcích. Tam se v únoru také chystáme a při zpáteční cestě absolvujeme dohrávku v Prešově.

Už spřádáte myšlenky na dvojzápas s portugalským soupeřem v osmifinále Challenge Cupu?

Hrajeme proti tamnímu celku Colégio de Gaia z předměstí Porta. A po dohodě klubů se oba zápasy uskuteční na půdě soupeřek 7. a 8. února. Už jsme jeden portugalský tým vyřadili, ale tenhle je silnější. Tím, že budeme bojovat dvakrát venku, se naskýtá našemu mladému družstvu šance k nabrání zkušeností z mezinárodní ženské házené. Naším cílem je postup, abychom pak mohli případné poznatky využít i v dalším kole evropského poháru.

Co víte o prostředí v Portu?

Hala by měla být vzdálená dvacet minut cesty od letiště. Ubytování i restaurace jsou v jednom objektu. Přes internet si zjišťujeme podrobnosti o portugalském týmu, na videu ho chceme vidět i při hře. Máme respekt, ale uvidíme až na místě, jaká bude realita a nakolik se bude shodovat s našimi informacemi.

Jaká je postupová matematika?

Když to řeknu zjednodušeně, tak v součtu obou zápasů je potřeba vstřelit aspoň o gól víc, než protivník.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!