Házenkářky Poruby mají nového trenéra a těší se na evropský pohár

19. červenec 2016 | 23:09 | Poruba
Házenkářky Poruby. Foto: archiv České házenkářská federaceHázenkářky Poruby. Foto: archiv České házenkářská federace

PORUBA - Zásadní novinky přináší házenkářské léto v klubu DHC Sokol Poruba, třetím celku minulého ročníku české ligy a účastníku interligy. Jsou jimi trenérské změny u „áčka“ a zároveň fakt, že ostravský celek už zná svého soupeře v evropském Vyzývacím poháru. Družstvo pod vedením kouče Petera Olšavského a asistenta Michala Hradila nastoupí proti HC Mamuli z gruzínského Tbilisi.

Reklama

V Porubě po pěti letech skončili slovenský trenér Ján Beňadik i jeho asistent Ján Lajčák. Taktovku tak přebírají jejich krajané ze Slovenska. Peter Olšovský přichází ze slovenského týmu z Partizánského.

„Na tamní působení mám výborné vzpomínky a odnáším si cenné poznatky. Byla to příjemná štace v česko-slovenské interlize. Jelikož i Poruba hraje stejnou soutěž a patří do absolutní špičky, vnímám svůj trenérský přestup jako posun v kariéře. Oslovila mě strategie a vize majitele a generálního manažera Libora Adámka. Vím, že předností klubu jsou profesionální podmínky,“ v tomto duchu se vyjádřil Peter Olšavský na klubovém webu.

Sokol Poruba zaznamenává i hráčské změny. Reprezentantka Helena Ryšánková odešla do Francie, další reprezentantka Petra Adámková se ale vrátila z Německa. „Některé hráčky znám, ale dosud spíše jako soupeřky. Máme představu, že bychom dávali příležitost i mladým házenkářkám z vlastních řad. Poruba těží i z práce juniorského výběru,“ poznamenal nový trenér.

Nadcházející sezóna bude pro házenkářky Poruby jako tradičně v posledních letech velmi náročná. Kromě české ligy, interligy a Českého poháru přijde i mezinárodní konfrontace ve Vyzývacím poháru.

„Právě účast v evropské soutěži je další možností k získání zkušeností,“ pravil Olšavský. „O gruzínském soupeři z Tbilisi toho ve chvíli, kdy jsme se dozvěděli los, moc nevíme. Ale hraje se až v průběhu podzimu, takže je čas na přípravu. Pro Ostravu může být domácí zápas přitažlivou událostí. Samozřejmě budeme chtít postoupit,“ dodal porubský trenér.

Vedle Poruby budou českou ligu v evropských házenkářských pohárech žen zastupovat i oba finalisté minulého ročníku: Baník Most a Slavia Praha. A to konkrétně v Poháru EHF.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

13/5 / KRIMI / TŘINECKO - V pátek odpoledne mělo dojít k požáru roubenky ve Vendryni na Třinecku. Škoda se prý vyčíslila na tři miliony korun.


Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči

Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči

11/5 / KRIMI / STUDÉNKA - Ve čtvrtek 10. května došlo k dopravní nehodě ve Studénce na Novojičínsku.


Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici

Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici

11/5 / KRIMI / TŘINECKO - Ve čtvrtek 10. května došlo k dvěma dopravním nehodám v Moravskoslezském kraji.


Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace

Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace

9/5 / KRIMI / BRUNTÁL - V úterý 8. května došlo k požáru bytu v Bruntále. Odhadována škoda se vyčíslila na 200 tisíc korun.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!