Házenkářky Poruby mají nového trenéra a těší se na evropský pohár

19. červenec 2016 | 23:09 | Poruba
Házenkářky Poruby. Foto: archiv České házenkářská federaceHázenkářky Poruby. Foto: archiv České házenkářská federace

PORUBA - Zásadní novinky přináší házenkářské léto v klubu DHC Sokol Poruba, třetím celku minulého ročníku české ligy a účastníku interligy. Jsou jimi trenérské změny u „áčka“ a zároveň fakt, že ostravský celek už zná svého soupeře v evropském Vyzývacím poháru. Družstvo pod vedením kouče Petera Olšavského a asistenta Michala Hradila nastoupí proti HC Mamuli z gruzínského Tbilisi.

Reklama

V Porubě po pěti letech skončili slovenský trenér Ján Beňadik i jeho asistent Ján Lajčák. Taktovku tak přebírají jejich krajané ze Slovenska. Peter Olšovský přichází ze slovenského týmu z Partizánského.

„Na tamní působení mám výborné vzpomínky a odnáším si cenné poznatky. Byla to příjemná štace v česko-slovenské interlize. Jelikož i Poruba hraje stejnou soutěž a patří do absolutní špičky, vnímám svůj trenérský přestup jako posun v kariéře. Oslovila mě strategie a vize majitele a generálního manažera Libora Adámka. Vím, že předností klubu jsou profesionální podmínky,“ v tomto duchu se vyjádřil Peter Olšavský na klubovém webu.

Sokol Poruba zaznamenává i hráčské změny. Reprezentantka Helena Ryšánková odešla do Francie, další reprezentantka Petra Adámková se ale vrátila z Německa. „Některé hráčky znám, ale dosud spíše jako soupeřky. Máme představu, že bychom dávali příležitost i mladým házenkářkám z vlastních řad. Poruba těží i z práce juniorského výběru,“ poznamenal nový trenér.

Nadcházející sezóna bude pro házenkářky Poruby jako tradičně v posledních letech velmi náročná. Kromě české ligy, interligy a Českého poháru přijde i mezinárodní konfrontace ve Vyzývacím poháru.

„Právě účast v evropské soutěži je další možností k získání zkušeností,“ pravil Olšavský. „O gruzínském soupeři z Tbilisi toho ve chvíli, kdy jsme se dozvěděli los, moc nevíme. Ale hraje se až v průběhu podzimu, takže je čas na přípravu. Pro Ostravu může být domácí zápas přitažlivou událostí. Samozřejmě budeme chtít postoupit,“ dodal porubský trenér.

Vedle Poruby budou českou ligu v evropských házenkářských pohárech žen zastupovat i oba finalisté minulého ročníku: Baník Most a Slavia Praha. A to konkrétně v Poháru EHF.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!