Házenkářky Poruby mají nového trenéra a těší se na evropský pohár

19. červenec 2016 | 23:09 | Poruba
Házenkářky Poruby. Foto: archiv České házenkářská federaceHázenkářky Poruby. Foto: archiv České házenkářská federace

PORUBA - Zásadní novinky přináší házenkářské léto v klubu DHC Sokol Poruba, třetím celku minulého ročníku české ligy a účastníku interligy. Jsou jimi trenérské změny u „áčka“ a zároveň fakt, že ostravský celek už zná svého soupeře v evropském Vyzývacím poháru. Družstvo pod vedením kouče Petera Olšavského a asistenta Michala Hradila nastoupí proti HC Mamuli z gruzínského Tbilisi.

Reklama

V Porubě po pěti letech skončili slovenský trenér Ján Beňadik i jeho asistent Ján Lajčák. Taktovku tak přebírají jejich krajané ze Slovenska. Peter Olšovský přichází ze slovenského týmu z Partizánského.

„Na tamní působení mám výborné vzpomínky a odnáším si cenné poznatky. Byla to příjemná štace v česko-slovenské interlize. Jelikož i Poruba hraje stejnou soutěž a patří do absolutní špičky, vnímám svůj trenérský přestup jako posun v kariéře. Oslovila mě strategie a vize majitele a generálního manažera Libora Adámka. Vím, že předností klubu jsou profesionální podmínky,“ v tomto duchu se vyjádřil Peter Olšavský na klubovém webu.

Sokol Poruba zaznamenává i hráčské změny. Reprezentantka Helena Ryšánková odešla do Francie, další reprezentantka Petra Adámková se ale vrátila z Německa. „Některé hráčky znám, ale dosud spíše jako soupeřky. Máme představu, že bychom dávali příležitost i mladým házenkářkám z vlastních řad. Poruba těží i z práce juniorského výběru,“ poznamenal nový trenér.

Nadcházející sezóna bude pro házenkářky Poruby jako tradičně v posledních letech velmi náročná. Kromě české ligy, interligy a Českého poháru přijde i mezinárodní konfrontace ve Vyzývacím poháru.

„Právě účast v evropské soutěži je další možností k získání zkušeností,“ pravil Olšavský. „O gruzínském soupeři z Tbilisi toho ve chvíli, kdy jsme se dozvěděli los, moc nevíme. Ale hraje se až v průběhu podzimu, takže je čas na přípravu. Pro Ostravu může být domácí zápas přitažlivou událostí. Samozřejmě budeme chtít postoupit,“ dodal porubský trenér.

Vedle Poruby budou českou ligu v evropských házenkářských pohárech žen zastupovat i oba finalisté minulého ročníku: Baník Most a Slavia Praha. A to konkrétně v Poháru EHF.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!