Házenkářky Poruby chtějí v semifinále zdolat pražskou Slavii

5. květen 2015 | 21:30 | Poruba
Jan Beňadik s hráčkami. Foto: archiv MojeOstravsko.czJan Beňadik s hráčkami. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

Poruba - V play-off české ligy házenkářek už jde do tuhého. Čtyři družstva bojují o titul a prvním stupínkem je semifinále, které se hraje jen na dva vítězné zápasy. Záleží tak na detailech, chybičkách i případném štěstí. Celek DHK Sokol Poruba se poměřuje s pražskou Slavií. Lepší z této dvojice narazí ve finále proti úspěšnějšímu celku z dvojice Most-Olomouc.

Reklama

Nejvýš nasazený je Baník Most. Poruba v roli druhého nejlepšího českého celku se pokusí zdolat třetí pražskou Slavii. Systém semifinálové série je nezvyklý v tom, že nejprve se hrálo na půdě hůře umístěného celku v interlize, tedy na Slavii v Praze. A ve čtvrtek 7. května je v Ostravě na pořadu odveta Poruba-Slavia. Pokud by byl stav série 1:1, následoval by opět na domácí palubovce ostravského družstva rozhodující třetí zápas.

„Systém nějak vznikal a je takhle nastavený. Reprezentačnímu trenérovi se asi nelíbil větší počet zápasů, že by jich bylo moc. Tak se našlo takové řešení se zkrácením play-off. Těžko říci, jestli je to optimální varianta,“ dumal trenér Poruby Jan Beňadik. „Uvidíme, jaká bude zkušenost při vyhodnocení soutěže,“ prohodil.

Nad tím, jak daleko nebo blízko má Poruba do finále, nechtěl kouč polemizovat. „Není lehké odhadovat šance. Pro družstva, která dobře trénují a mají stabilní výkonnost, je finále lákavou vidinou. Před sezónou jsme si dali za cíl medaili v české lize a už samotná účast ve finále by byla jeho splněním. Pokud bychom nepostoupili, je tady i série o bronz. Ale soustřeďujeme se na to, abychom odvedli v semifinále maximum, a ukáže se, na co to bude stačit,“ přiblížil Beňadik svoje myšlenky.

Celek Poruby chce dál vycházet z kvalitní defenzivy a přechodu do útoku. „Chci, aby si hráčky vzájemně pomáhaly. Máme v kádru mladé házenkářky ze širšího výběru české i slovenské reprezentace. A v tom vidím perspektivu pro jejich další herní progres,“ uvažoval trenér.

V Ostravě se zabývají i přitažlivou možností zahrát si znovu v evropských pohárech. „Máme jistotu, že jsme si už zajistili účinkování na mezinárodní scéně. Hráli jsme v Evropě už v posledních třech letech a chtěli bychom si to zopakovat. Proto je velkou motivací i boj o ligové medaile, abychom šli do poháru s nějakým domácím úspěchem,“ zakončil Beňadik.

ČTĚTE: Vzpomínky na titul jsou krásné, ale hledíme dopředu, říká brankářka Markéta Doláková

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!