Házenkářky Poruby chtějí v domácí hale získat Český pohár

22. březen 2016 | 15:56 | Poruba
Házenkářky Poruby. Foto: archiv České házenkářská federaceHázenkářky Poruby. Foto: archiv České házenkářská federace

Ostrava - Házenkářky Sokola Poruba prožívají sezónu s několika vrcholnými akcemi. Kromě účasti v evropském poháru bojují v česko-slovenské interlize a jejich nejbližším cílem je úspěch ve finále Českého poháru žen! Ve středu 23. března od 18 hodin hostí Poruba v ostravské hale celek Baníku Most.

Reklama

„Most má už několik sezon velice stabilní formu a dochází v jeho hře jen k malým změnám a obměnám. Hráčky Mostu mají svou kvalitu a spíše si myslím, že ten tým dozrál,“ řekl na adresu soupeře trenér Poruby Jan Beňadik na klubovém webu. "A třeba Markéta Jeřábková nebo Simona Szarková se už sžily s prostředím i novými spoluhráčkami, což se projevuje i na zlepšených výkonech a výsledcích celého týmu. Totéž by se dalo říct o Petře Růčkové, která si za tři roky našla už v týmu svou pozici a patří k oporám," tvrdil kouč.

Poruba si váží faktu, že bude mít ve finále výhodu domácího prostředí. „Jsme rádi, že nemusíme cestovat do Mostu. Ale ze sportovního hlediska to právě v zápase s tak silným soupeřem nemusí být úplně to rozhodující. Dá se očekávat, že přijde do haly Sarezy zase hodně lidí a bude super atmosféra. To by nám mělo taky hodně pomoci," uvažuje Beňadik. Poruba se pokusí poprvé v historii dosáhnout na prvenství v této soutěži, tři předešlé finálové pokusy ji nevyšly. „Několik zápasů jsme v Interlize vcelku smolně remizovali, takže věřím, že by se k nám mohlo přiklonit štěstíčko, a my si tak třeba před startem českého play-off mohli zvednout náladu. Ale bude to zase spíše o nás a našem výkonu, který proti Mostu podáme. Ten rozhodne," uvědomuje si trenér.

Baník Most hraje na palubovce soupeře, ale týmu nechybí sebevědomí. „Náš cíl pro finále Českého poháru žen je jasný – dojet do Ostravy a cestou zpět naložit do autobusu pohár,“ říká mostecký trenér Peter Dávid.

„Nebude to však lehké. Dobře si pamatujeme, jaké jsme měli problémy, když jsme tam hráli ligový zápas, ve kterém jsme remizovali 27:27. Poruba je velmi silná, ale poučili jsme se z vlastních chyb. A tomu odpovídala i naše příprava, která bohužel nebyla optimální. Měli jsme hráčky v české, slovenské a makedonské reprezentaci. A navíc Markétu Jeřábkovou v juniorské reprezentaci. Skládali jsme to, jak se to dalo. Příprava byla díky reprezentačním srazům nabourána. Přesto je do středy náš cíl finále s Porubou. A od středečního večera vystřídá nová výzva – sobotní šlágr s Michalovcemi,“ rozebírá kouč.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!