Házenkářky Poruby chtějí v domácí hale získat Český pohár

22. březen 2016 | 15:56 | Poruba
Házenkářky Poruby. Foto: archiv České házenkářská federaceHázenkářky Poruby. Foto: archiv České házenkářská federace

Ostrava - Házenkářky Sokola Poruba prožívají sezónu s několika vrcholnými akcemi. Kromě účasti v evropském poháru bojují v česko-slovenské interlize a jejich nejbližším cílem je úspěch ve finále Českého poháru žen! Ve středu 23. března od 18 hodin hostí Poruba v ostravské hale celek Baníku Most.

Reklama

„Most má už několik sezon velice stabilní formu a dochází v jeho hře jen k malým změnám a obměnám. Hráčky Mostu mají svou kvalitu a spíše si myslím, že ten tým dozrál,“ řekl na adresu soupeře trenér Poruby Jan Beňadik na klubovém webu. "A třeba Markéta Jeřábková nebo Simona Szarková se už sžily s prostředím i novými spoluhráčkami, což se projevuje i na zlepšených výkonech a výsledcích celého týmu. Totéž by se dalo říct o Petře Růčkové, která si za tři roky našla už v týmu svou pozici a patří k oporám," tvrdil kouč.

Poruba si váží faktu, že bude mít ve finále výhodu domácího prostředí. „Jsme rádi, že nemusíme cestovat do Mostu. Ale ze sportovního hlediska to právě v zápase s tak silným soupeřem nemusí být úplně to rozhodující. Dá se očekávat, že přijde do haly Sarezy zase hodně lidí a bude super atmosféra. To by nám mělo taky hodně pomoci," uvažuje Beňadik. Poruba se pokusí poprvé v historii dosáhnout na prvenství v této soutěži, tři předešlé finálové pokusy ji nevyšly. „Několik zápasů jsme v Interlize vcelku smolně remizovali, takže věřím, že by se k nám mohlo přiklonit štěstíčko, a my si tak třeba před startem českého play-off mohli zvednout náladu. Ale bude to zase spíše o nás a našem výkonu, který proti Mostu podáme. Ten rozhodne," uvědomuje si trenér.

Baník Most hraje na palubovce soupeře, ale týmu nechybí sebevědomí. „Náš cíl pro finále Českého poháru žen je jasný – dojet do Ostravy a cestou zpět naložit do autobusu pohár,“ říká mostecký trenér Peter Dávid.

„Nebude to však lehké. Dobře si pamatujeme, jaké jsme měli problémy, když jsme tam hráli ligový zápas, ve kterém jsme remizovali 27:27. Poruba je velmi silná, ale poučili jsme se z vlastních chyb. A tomu odpovídala i naše příprava, která bohužel nebyla optimální. Měli jsme hráčky v české, slovenské a makedonské reprezentaci. A navíc Markétu Jeřábkovou v juniorské reprezentaci. Skládali jsme to, jak se to dalo. Příprava byla díky reprezentačním srazům nabourána. Přesto je do středy náš cíl finále s Porubou. A od středečního večera vystřídá nová výzva – sobotní šlágr s Michalovcemi,“ rozebírá kouč.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!