Házenkářky Poruby bojují s tureckým Izmirem

9. leden 2016 | 14:07 | Poruba
Archivní snímek. Foto: archiv České házenkářská federaceArchivní snímek. Foto: archiv České házenkářská federace

Ostrava - Házenkářky DHC Sokol Poruba účinkují i v probíhající sezóně znovu na třech frontách. V česko-slovenské interlize figurují v současné době na čtvrtém místě tabulky. Postoupily do finále Českého poháru a nyní mají před sebou starty v osmifinále Challenge Cupu.

Reklama

V domácí pohárové soutěži nastoupily porubské hráčky v Praze proti Slavii. Bylo to už v semifinále, a Poruba vyhrála 23:19. „Zápas nám vyhovoval i z hlediska termínu, protože jsme měli možnost odehrát kvalitní utkání před vstupem do evropského poháru,“ pochvaloval si trenér Jan Beňadik.

A v sobotu 9. ledna 2016 od 18 hodin uvidí Ostrava ženskou házenou v rámci evropského měření sil. Poruba se představí v prvním osmifinálovém duelu proti tureckému Izmiru. Půjde tedy o další mezinárodní konfrontaci ostravského týmu, který je v posledních letech pravidelným účastníkem bojů v pohárové Evropě.

Pro Porubu bude souboj s Izmirem další novinkou, co se týká zahraničních soupeřek. Ostravanky se už střetly s celky z Ruska, Švédska, Portugalska, Francie a nyní přichází na řadu Turecko. „Bude to atraktivní záležitost. Je jasné, že v této fázi soutěže směřují ambice všech týmů, které se dostaly do osmifinále, k dalšímu úspěchu,“ uvedl na klubovém webu Libor Adámek, manažer Poruby.

Turecký Izmir vyřadil v předešlém kole švýcarský Thun. „Náš trenér Janko Beňadik viděl videozáznam zápasu Izmiru v Thunu, takže se dá čerpat i z těchto poznatků. Jelikož hrajeme první utkání s Izmirem v domácí hale, chceme si vytvořit solidní pozici pro odvetu. V Turecku se musíme připravit na tamní bouřlivé prostředí. Ale naše děvčata už v Evropě něco odehrála a právě zkušenosti z posledních dvou let by nám mohly pomoci ke zvládnutí obou zápasů,“ přemýšlel Adámek.

Po soubojích s Izmirem (9. a 16. ledna 2016) budou házenkářky Poruby pokračovat v interlize. Dne 23. ledna hrají ve slovenském Prešově, 27. ledna v Písku a 30. ledna doma s Baníkem Most. A v tomto utkání půjde o reprízu loňského finále české ligy!

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

13/5 / KRIMI / TŘINECKO - V pátek odpoledne mělo dojít k požáru roubenky ve Vendryni na Třinecku. Škoda se prý vyčíslila na tři miliony korun.


Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči

Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči

11/5 / KRIMI / STUDÉNKA - Ve čtvrtek 10. května došlo k dopravní nehodě ve Studénce na Novojičínsku.


Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici

Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici

11/5 / KRIMI / TŘINECKO - Ve čtvrtek 10. května došlo k dvěma dopravním nehodám v Moravskoslezském kraji.


Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace

Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace

9/5 / KRIMI / BRUNTÁL - V úterý 8. května došlo k požáru bytu v Bruntále. Odhadována škoda se vyčíslila na 200 tisíc korun.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!