Házenkářky Poruby bojují s tureckým Izmirem

9. leden 2016 | 14:07 | Poruba
Archivní snímek. Foto: archiv České házenkářská federaceArchivní snímek. Foto: archiv České házenkářská federace

Ostrava - Házenkářky DHC Sokol Poruba účinkují i v probíhající sezóně znovu na třech frontách. V česko-slovenské interlize figurují v současné době na čtvrtém místě tabulky. Postoupily do finále Českého poháru a nyní mají před sebou starty v osmifinále Challenge Cupu.

Reklama

V domácí pohárové soutěži nastoupily porubské hráčky v Praze proti Slavii. Bylo to už v semifinále, a Poruba vyhrála 23:19. „Zápas nám vyhovoval i z hlediska termínu, protože jsme měli možnost odehrát kvalitní utkání před vstupem do evropského poháru,“ pochvaloval si trenér Jan Beňadik.

A v sobotu 9. ledna 2016 od 18 hodin uvidí Ostrava ženskou házenou v rámci evropského měření sil. Poruba se představí v prvním osmifinálovém duelu proti tureckému Izmiru. Půjde tedy o další mezinárodní konfrontaci ostravského týmu, který je v posledních letech pravidelným účastníkem bojů v pohárové Evropě.

Pro Porubu bude souboj s Izmirem další novinkou, co se týká zahraničních soupeřek. Ostravanky se už střetly s celky z Ruska, Švédska, Portugalska, Francie a nyní přichází na řadu Turecko. „Bude to atraktivní záležitost. Je jasné, že v této fázi soutěže směřují ambice všech týmů, které se dostaly do osmifinále, k dalšímu úspěchu,“ uvedl na klubovém webu Libor Adámek, manažer Poruby.

Turecký Izmir vyřadil v předešlém kole švýcarský Thun. „Náš trenér Janko Beňadik viděl videozáznam zápasu Izmiru v Thunu, takže se dá čerpat i z těchto poznatků. Jelikož hrajeme první utkání s Izmirem v domácí hale, chceme si vytvořit solidní pozici pro odvetu. V Turecku se musíme připravit na tamní bouřlivé prostředí. Ale naše děvčata už v Evropě něco odehrála a právě zkušenosti z posledních dvou let by nám mohly pomoci ke zvládnutí obou zápasů,“ přemýšlel Adámek.

Po soubojích s Izmirem (9. a 16. ledna 2016) budou házenkářky Poruby pokračovat v interlize. Dne 23. ledna hrají ve slovenském Prešově, 27. ledna v Písku a 30. ledna doma s Baníkem Most. A v tomto utkání půjde o reprízu loňského finále české ligy!

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!