Házenkářky Poruby bojují s tureckým Izmirem

9. leden 2016 | 14:07 | Poruba
Archivní snímek. Foto: archiv České házenkářská federaceArchivní snímek. Foto: archiv České házenkářská federace

Ostrava - Házenkářky DHC Sokol Poruba účinkují i v probíhající sezóně znovu na třech frontách. V česko-slovenské interlize figurují v současné době na čtvrtém místě tabulky. Postoupily do finále Českého poháru a nyní mají před sebou starty v osmifinále Challenge Cupu.

Reklama

V domácí pohárové soutěži nastoupily porubské hráčky v Praze proti Slavii. Bylo to už v semifinále, a Poruba vyhrála 23:19. „Zápas nám vyhovoval i z hlediska termínu, protože jsme měli možnost odehrát kvalitní utkání před vstupem do evropského poháru,“ pochvaloval si trenér Jan Beňadik.

A v sobotu 9. ledna 2016 od 18 hodin uvidí Ostrava ženskou házenou v rámci evropského měření sil. Poruba se představí v prvním osmifinálovém duelu proti tureckému Izmiru. Půjde tedy o další mezinárodní konfrontaci ostravského týmu, který je v posledních letech pravidelným účastníkem bojů v pohárové Evropě.

Pro Porubu bude souboj s Izmirem další novinkou, co se týká zahraničních soupeřek. Ostravanky se už střetly s celky z Ruska, Švédska, Portugalska, Francie a nyní přichází na řadu Turecko. „Bude to atraktivní záležitost. Je jasné, že v této fázi soutěže směřují ambice všech týmů, které se dostaly do osmifinále, k dalšímu úspěchu,“ uvedl na klubovém webu Libor Adámek, manažer Poruby.

Turecký Izmir vyřadil v předešlém kole švýcarský Thun. „Náš trenér Janko Beňadik viděl videozáznam zápasu Izmiru v Thunu, takže se dá čerpat i z těchto poznatků. Jelikož hrajeme první utkání s Izmirem v domácí hale, chceme si vytvořit solidní pozici pro odvetu. V Turecku se musíme připravit na tamní bouřlivé prostředí. Ale naše děvčata už v Evropě něco odehrála a právě zkušenosti z posledních dvou let by nám mohly pomoci ke zvládnutí obou zápasů,“ přemýšlel Adámek.

Po soubojích s Izmirem (9. a 16. ledna 2016) budou házenkářky Poruby pokračovat v interlize. Dne 23. ledna hrají ve slovenském Prešově, 27. ledna v Písku a 30. ledna doma s Baníkem Most. A v tomto utkání půjde o reprízu loňského finále české ligy!

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!