David Janků a Jakub Balon věří v úspěšnou sezónu volejbalové Ostravy

24. říjen 2016 | 11:08 | Moravská Ostrava
Ostravští volejbalisté Jakub Balon (vlevo) a David Janků (vpravo). Foto: archiv MojeOstravsko.czOstravští volejbalisté Jakub Balon (vlevo) a David Janků (vpravo). Foto: archiv MojeOstravsko.cz

OSTRAVA - Úspěšný vstup zažívají do volejbalové UNIQA extraligy hráči VK Ostrava. Na startu sezóny si připsali dvě výhry nad Příbramí a Ústím nad Labem. Volejbalisté David Janků a Jakub Balon si pochvalují, že Ostrava má mladý a dravý tým, který by měl trápit největší favority soutěže.

Reklama

David Janků získal bronz v Karlovarsku, nyní pomáhá Ostravě

Jak jste se před letošní sezónou dostal do Ostravy?

Do Ostravy jsem přišel z Karlovarska. Tam jsem odehrál dvě sezóny. Při své první sezóně v extralize jsme získali bronzovou medaili. Z toho jsem měl radost. Přestože jsem tolik nehrál, cením si týmového úspěchu. Nyní jsem z Karlovarska na ročním hostování v Ostravě.

Jak vzpomínáte na angažmá v Karlovarsku?

Karlovarsko patřilo k favoritům soutěže, hrálo tam hodně cizinců, takže si vytvořilo přirozený respekt. Ostrava není favoritem soutěže, ale taková pozice nám vyhovuje.

V posledním zápase jste nastoupili v Ústí nad Labem (3:1 na sety), které trénuje váš někdejší kouč z Karlovarska Petr Brom. Hecovali jste se?

Zdravili jsme se, po zápase mi gratuloval k výhře. Ale žádné velké hecování neproběhlo (smích).

Jak se vám zatím líbí v Ostravě?

Z minulé sezóny zůstali v týmu jen tři hráči. Partu máme dobrou, v přípravě jsme se sehráli, takže bychom v sezóně měli vypadat dobře. Výhru z Ústí budeme chtít potvrdit doma proti Benátkám v dalším kole.

Jakub Balon: Mladí hráči se chtějí v extralize ukázat

Svou druhou sezónu v seniorském volejbale zažívá také ostravský univerzál Jakub Balon. "Tým se hodně obměnil, ale máme mladý a dravý kádr. Souhra vypadá dobře. Vloni jsme v Ostravě asi měli zkušenější a kvalitnější tým, letos ale hrajeme týmově a chceme vyhrávat. Mladí hráči se chtějí v extralize ukázat," říká ostravský volejbalista, který při působení v extralize studuje na univerzitě obor informační technologie.

Favoritem soutěže Ostrava není, Balon ale neskládá zbraně. "Máme přirozený respekt k týmům jako Liberec či České Budějovice, ale rozhodně se jich nebojíme. Máme kvalitního trenéra, který je náročný a posouvá nás dopředu. Věřím, že sezóna dopadne dobře," uvažuje rodák z Albrechtic u Českého Těšína.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!