Chceme dál patřit ke špičce, říká nový trenér Poruby Peter Olšavský

29. září 2016 | 12:47 | Poruba
Peter Olšavský. Foto: archiv MojeOstravsko.czPeter Olšavský. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

PORUBA - Házenkářky Sokola Poruba vstoupily do rozbíhající se sezóny s novým trenérem. Je to zásadní změna, protože předešlý kouč Jan Beňadik působil na lavičce týmu dlouhých pět let. Nyní družstvo vede jeho slovenský krajan Peter Olšavský, který chce pokračovat v trendu, aby Poruba i nadále patřila k předním celkům česko-slovenské interligy i české ligy.

Reklama

Jakou máte za sebou hráčskou a trenérskou kariéru?

Je mi pětačtyřicet let. Narodil jsem se v Košicích, kde jsem hrál za VSŽ Košice a potom devět sezón za ŠKP Bratislava. V hlavním městě Slovenska trvale bydlím a z Ostravy to nemám domů nikterak daleko. Naposledy jsem trénoval tým žen ŠK Partizánské v interlize.

Co vás přimělo k příchodu do Poruby?

Takové výzvy se neodmítají. Dlouho jsem nabídku nezvažoval, beru ji jako krok dopředu v trenérském růstu. Poruba je profesionální klub, čemuž odpovídá i nasazení hráček v tréninku i zápasech i početný kádr. Děvčata poctivě trénují a všechno zatím funguje, jak má.  V tom je rozdíl mezi špičkovými družstvy interligy a těmi týmy, v nichž děvčata kromě házené chodí ještě do zaměstnání. Odlišné podmínky musí být znát.

Elitu v interlize představují Michalovce, Most, Slavia Praha. Jaké to jsou konfrontace?

Už jsme hráli se Slavií i Michalovcemi a výsledky nevyšly podle představ. Se Slavií jsme si za výkon zasloužili aspoň bod. Z rozjezdu při těžkém losu ale nedělám vědu, jedeme dál. Účty se budou sčítat až na konci sezóny.

Poruba je jedním ze tří českých zástupců v evropských pohárech.

Nevstupujeme do Challenge Cupu jen proto, abychom skončili po prvních dvou zápasech. Chceme dokázat, že máme na víc. Soupeř z Gruzie je z kategorie zdolatelných, obě utkání odehrajeme v Tbilisi. Po ekonomické stránce je to výhodnější, a pokud je naším cílem postup, musíme uspět i na palubovce soupeřek.

Jaké je postavení Challenge cupu v rámci evropských soutěží?

Podle hierarchie je třetím pohárem v Evropě. A jelikož ani mistrovský Most nehraje Ligu mistryň a společně se Slavií účinkuje v Poháru EHF, jsme tedy z českého pohledu ve druhém pohárovém stupni.

Co říkáte na fakt, že reprezentantka Petra Adámková se v létě vrátila z Německa do Poruby, ale na začátku sezónu znovu odešla do zahraničí a opět do Německa?

Pokud dostane hráčka šanci hrát v kvalitních soutěžích jako je bundesliga, převažuje tendence jí vyhovět. To jsou věci, které by se neměly odmítat. Stejné by to bylo i u trenérů, kdyby měli možnost jít jinam. Stává se to.

Kam směřují ambice Poruby?

Už jsem se k tomu vyjádřil v tom duchu, že chceme obstát v evropských pohárech a rozhodně si neklademe nižší cíle jako loni ani v interlize, play off české ligy a Českém poháru.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!