Byl to remízový zápas, jen škoda nájezdů, hodnotí duel v Chomutově Ocelář Šimon Hrubec

18. únor 2017 | 11:12 | Třinecko
Z utkání Chomutov - Třinec. Foto: Ladislav ChlíbekZ utkání Chomutov - Třinec. Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Oceláři Třinec v utkání 47. kola Tipsport extraligy prohráli na ledě Chomutova 1:2 po nájezdech. Získali tak pouze bod a na druhém místě už mají pouze čtyřbodový náskok před třetím Hradcem Králové. Brankář Ocelářů Šimon Hrubec byl ale po jednobodovém boji s Piráty celkem spokojen.

V Chomutově jst získali bod za porážku 1:2 po nájezdech. Jak jste souboj s Piráty viděl?

Byl to play-off zápas. Utkání mělo náboj, kvalitu, všechno. Je dobré, že jsme si to před startem vyřazovací části vyzkoušeli. Přestože jsme prohráli po nájezdech, předvedli jsme celkem solidní výkon.

Chomutov měl hodně gólových příležitostí, ale dlouho jste odolával. Proti Pirátům jste si tedy řádně zachytal...

Chomutov měl hodně šancí, zachytal jsem si. Ale nebylo to nic speciálního, v každém utkání musíte předvést několik důležitých zákroků.

Po povedené první třetině vás Chomutov dokázal ve druhé periodě dostat pod tlak...

Ve druhé třetině jsme byli hodně vylučovaní, což nás zbrzdilo, také jsme v oslabení inkasovali gól.

Ve třetí třetině jste vyrovnali, gól ale musel potvrzovat videorozhodčí. Jak podobné situace vnímáte? Obával jste se, že z toho gól nebude?

Tyler Redenbach vyrovnával, gól museli potvrzovat na videu. Hráči se radovali, tak jsem věřil, že sudí branku uznají. Stejně jako gólman takovou situaci neovlivníte, musíte počkat na verdikt sudího.

Je v kontextu celého zápasu získaný bod dostačující nebo je to málo?

Zápas celkem po zásluze dospěl až k nájezdům. Samozřejmě, že bychom byli rádi za druhý bod, ale nájezdy jsou už loterie.