Bude to nevšední premiéra, říká karvinský kouč Jozef Weber před startem v Jablonci

25. červenec 2016 | 11:53 | Karvinsko
Trenér Karviné Jozef Weber. Foto: archiv MojeOstravsko.czTrenér Karviné Jozef Weber. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

KARVINÁ - Poslední červencový víkend roku 2016 znamená velký mezník v činnosti fotbalového klubu z Karviné. Mužstvo MFK Karviná totiž vstoupí do nejvyšší domácí soutěže, která se v tomto městě bude hrát po dlouhých sedmnácti letech. Třebaže karvinští fotbalisté vzhledem ke svojí roli nováčka nefigurují mezi favority první fotbalové ligy, mají ambici stát se oživením a důstojným účastníkem ligového koloběhu.

Reklama

Vylosování soutěže určilo pro Karvinou, že tým začne prvoligové boje na půdě FK Jablonec.  Konkrétně v sobotu 30. července. A pikantní na tom je, že mimořádný zápas prožije karvinský trenér Jozef Weber. Někdejší ligový hráč několika klubů totiž v letech 1999-2007 působil v kádru Jablonce, za který odehrál 208 prvoligových utkání. Tedy více než polovinu ze svého počtu 408 startů v nejvyšší soutěži.

Navíc hned po skončení aktivní kariéry se stal Weber u jabloneckého mužstva asistentem trenéra a po boku tehdejšího kouče Františka Komňackého zažil s týmem ligové úspěchy. V roce 2012 přešel Weber z Jablonce na post hlavního trenéra Bohemians Praha 1905 v první lize. V roce 2014 pak přišel do Karviné, kterou z druhé ligy dostal do elitní soutěže.

„To, že začínáme právě v Jablonci, je samozřejmě téma, které se nedá pominout. Už proto, že jsem v tamním klubu strávil třináct fotbalových let v řadě. Takže Jablonec zůstává pro mě klíčovou etapou ve sportovním životě,“ komentoval Weber po losu fakt, že první cesta týmu povede právě na sever Čech. „Bude to pro mě nevšední premiéra, pokud jde o karvinský start do ligy,“ podotkl trenér.

Jaká je aktuální situaci v mužstvu Karviné? Vedení klubu se podařilo tým po postupu doplnit o nové hráče. Na hostování přicházejí ofenzivní záložník Radek Voltr z pražské Slavie a stoper Martin Toml z Mladé Boleslavi. Voltr působil na jaře 2016 na hostování v prvoligové Vysočině Jihlava, která se bez problémů zachránila v soutěži. Po návratu do Slavie se nevešel do jejího kádru vzhledem k nákupu posil a obrovské hráčské konkurenci, takže jej pražský klub uvolnil do Karviné. Karvinští v posledním přípravném zápase v Třinci ještě zkoušeli záložníka Václava Proška, který na jaře hostoval z pražské Slavie v Bohemians Praha 1905.

Karviná vyrukuje do ligy i s hráči, kteří mají prvoligové zkušenosti z dřívější doby z jiných klubů. Jsou to například Dreksa, Jan Hošek, Budínský, Moravec, Zelený, Šisler, Okleštěk.

„Mužstvo vnímám jako celek a jsem rád, že se vedle zkušenějších hráčů snaží prosadit i mladí kluci,“ avizoval ještě trenér Weber před vstupem do ligy.

ČTĚTE:  Svátkem bude derby s Baníkem, říká trenér fotbalistů Vítkovic Roman West

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Dopravní podnik uspořádal kontrolní akci v noci z pátku 20. dubna na sobotu 21. dubna.


Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Do Ostravy dorazila super moderní tramvaj zahraniční výroby, jedná se o první klimatizovanou soupravu svého druhu. Celkem dopravní podnik nakoupí čtyřicet kusů tramvají, a to za více než miliardu korun!


Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

24/4 / KRIMI / HAVÍŘOV - V nedělním podvečeru došlo k požáru v ubytovně v Havířově-Prostřední Suché.


Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

24/4 / KRIMI / OSTRAVA - Neznámý muž, který cestoval v Ostravě v autobuse MHD, měl napadnout řidiče. Policisté nyní po výtržníkovi pátrají.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!