Bronz v extralize má pro nás stříbrný lesk, říká trenér ostravských volejbalistek Zdeněk Pommer

25. duben 2016 | 19:37 | Moravská Ostrava
Volejbalistky TJ Ostrava. Foto: archiv TJ OstravaVolejbalistky TJ Ostrava. Foto: archiv TJ Ostrava

Moravská Ostrava - Nevídaný úspěch ostravského ženského volejbalu! Takovou skvělou vizitku, velké renomé a uznalý respekt ze všech stran si vydobyl celek TJ Ostrava, který v právě skončeném ročníku extraligy vybojoval bronzovou medaili, vůbec první v historii klubu a jeho účinkování v nejvyšší soutěži.

Reklama

Ostravské volejbalistky prožily vynikající sezónu. Prodraly se do absolutní české špičky. V únoru 2016 si dokonce zahrály finále poháru proti Prostějovu a koncem dubna zvládly dvojzápasovou sérii o třetí místo v extralize.

„Jelikož Prostějov je osminásobným mistrem v řadě a nemá na své cestě k titulu konkurenci, bojují ostatní celky v nadsázce řečeno jen o to, kdo obsadí další medailové příčky v lize. Takže pro nás má bronz v podstatě stříbrný lesk,“ poukázal ostravský trenér Zdeněk Pommer mladší na význam, jaký přikládá cennému kovu.

Ostravanky vybojovaly dramatické semifinále play off extraligy s Olomoucí. Ani smolné vyřazení jim nevzalo chuť a elán do série o bronz. Dvakrát v ní zdolaly pražský Olymp, jemuž tam ukončily medailovou sérii od roku 2011.

Pro ambiciózního kouče jde o velký trenérský úspěch, jímž navazuje na volejbalovou práci svého otce Zdeňka Pommera staršího, který získal jako trenér spoustu triumfů v československé i české extralize. Například s týmem mužů Setuzy Ústí nad Labem úspěšně startoval ve druhé polovině devadesátých let i v Lize mistrů. A svoje trenérské zkušenosti zúročil i u české mužské reprezentace.

Zdeněk Pommer mladší při každém hodnocení výsledků ostravských volejbalistek zdůrazňuje soudržnost družstva. „Jsem skromným klukem a nejvýš stavím týmové snažení celého klubu. To, že jsme byli druzí v poháru a třetí v extralize, je především zásluha hráček. A beru to jako odměnu za práci během celé sezóny. Volejbal je kolektivním sportem a podle toho k němu přistupuji,“ uvedl například před novináři.

Po vynikajícím úspěchu na klubové scéně stojí před ostravským trenérem další krok v trenérské kariéře. Stal se novým asistentem hlavního kouče české ženské reprezentace, jímž je německý expert Alexander Waibl, naposledy působící u ženského celku Drážďan.

„Moc si toho vážím, že mohu být součástí nově se tvořícího realizačního týmu reprezentace. Některé české hráčky, které se prosazují v zahraničí, znám už z mládežnických výběrů,“ naznačil Pommer, že nejde takříkajíc do neznámého volejbalového prostředí.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

13/5 / KRIMI / TŘINECKO - V pátek odpoledne mělo dojít k požáru roubenky ve Vendryni na Třinecku. Škoda se prý vyčíslila na tři miliony korun.


Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči

Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči

11/5 / KRIMI / STUDÉNKA - Ve čtvrtek 10. května došlo k dopravní nehodě ve Studénce na Novojičínsku.


Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici

Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici

11/5 / KRIMI / TŘINECKO - Ve čtvrtek 10. května došlo k dvěma dopravním nehodám v Moravskoslezském kraji.


Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace

Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace

9/5 / KRIMI / BRUNTÁL - V úterý 8. května došlo k požáru bytu v Bruntále. Odhadována škoda se vyčíslila na 200 tisíc korun.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!