Bronz v extralize má pro nás stříbrný lesk, říká trenér ostravských volejbalistek Zdeněk Pommer

25. duben 2016 | 19:37 | Moravská Ostrava
Volejbalistky TJ Ostrava. Foto: archiv TJ OstravaVolejbalistky TJ Ostrava. Foto: archiv TJ Ostrava

Moravská Ostrava - Nevídaný úspěch ostravského ženského volejbalu! Takovou skvělou vizitku, velké renomé a uznalý respekt ze všech stran si vydobyl celek TJ Ostrava, který v právě skončeném ročníku extraligy vybojoval bronzovou medaili, vůbec první v historii klubu a jeho účinkování v nejvyšší soutěži.

Reklama

Ostravské volejbalistky prožily vynikající sezónu. Prodraly se do absolutní české špičky. V únoru 2016 si dokonce zahrály finále poháru proti Prostějovu a koncem dubna zvládly dvojzápasovou sérii o třetí místo v extralize.

„Jelikož Prostějov je osminásobným mistrem v řadě a nemá na své cestě k titulu konkurenci, bojují ostatní celky v nadsázce řečeno jen o to, kdo obsadí další medailové příčky v lize. Takže pro nás má bronz v podstatě stříbrný lesk,“ poukázal ostravský trenér Zdeněk Pommer mladší na význam, jaký přikládá cennému kovu.

Ostravanky vybojovaly dramatické semifinále play off extraligy s Olomoucí. Ani smolné vyřazení jim nevzalo chuť a elán do série o bronz. Dvakrát v ní zdolaly pražský Olymp, jemuž tam ukončily medailovou sérii od roku 2011.

Pro ambiciózního kouče jde o velký trenérský úspěch, jímž navazuje na volejbalovou práci svého otce Zdeňka Pommera staršího, který získal jako trenér spoustu triumfů v československé i české extralize. Například s týmem mužů Setuzy Ústí nad Labem úspěšně startoval ve druhé polovině devadesátých let i v Lize mistrů. A svoje trenérské zkušenosti zúročil i u české mužské reprezentace.

Zdeněk Pommer mladší při každém hodnocení výsledků ostravských volejbalistek zdůrazňuje soudržnost družstva. „Jsem skromným klukem a nejvýš stavím týmové snažení celého klubu. To, že jsme byli druzí v poháru a třetí v extralize, je především zásluha hráček. A beru to jako odměnu za práci během celé sezóny. Volejbal je kolektivním sportem a podle toho k němu přistupuji,“ uvedl například před novináři.

Po vynikajícím úspěchu na klubové scéně stojí před ostravským trenérem další krok v trenérské kariéře. Stal se novým asistentem hlavního kouče české ženské reprezentace, jímž je německý expert Alexander Waibl, naposledy působící u ženského celku Drážďan.

„Moc si toho vážím, že mohu být součástí nově se tvořícího realizačního týmu reprezentace. Některé české hráčky, které se prosazují v zahraničí, znám už z mládežnických výběrů,“ naznačil Pommer, že nejde takříkajíc do neznámého volejbalového prostředí.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!