Brankář Jakub Čech přišel z Chomutova do Poruby

21. červenec 2016 | 09:51 | Poruba
Jakub Čech. Foto: archiv MojeOpavsko.czJakub Čech. Foto: archiv MojeOpavsko.cz

PORUBA - Hokejový klub z Poruby je v letní přestávce nebývale aktivní. Ostravské příznivce zaujalo, že se chystá jeho spolupráce s extraligovými Vítkovicemi. Ta by měla být ku prospěchu oběma stranám. A druholigový tým HC Poruba hlásí i výraznou posilu do svého hráčského kádru. Je jí brankář Jakub Čech, který naposledy působil v Chomutově a zachytal si i extraligu!

Reklama

V Chomutově totiž došlo k velké obměně mužstva, spousta hráčů si hledala nové angažmá. Tamní klub uvolnil i čtyři brankáře: Kristana, Kopřivu, Hanuljaka a právě Jakuba Čecha. Posledně jmenovaný se nakonec rozhodl pro Ostravu a návrat do Poruby, kde už působil před osmi lety. V kariéře vystřídal řadu působišť včetně Havířova, Zlína, Olomouce, Českých Budějovic, Vítkovic, Znojma, Hradce Králové, pohyboval se i v několika zahraničních soutěžích, např. v Kanadě, na Slovensku, ve Francii, v Německu i v Polsku.

V minulé sezóně si jej „vytáhl“ Chomutov z partnerské Kadaně. „Moc jsem si vážil toho, že jsem dostal šanci, abych se z prvoligového týmu posunul takříkajíc ze dne na den do extraligy. Chomutov byl nováčkem, ale s řadou zkušených hráčů. Nad tím, jestli se stanu pevnou součástí chomutovského celku, jsem ale neuvažoval. Byl jsem rád za každý start v extralize,“ líčil Jakub Čech při svém chomutovském angažmá.

V Porubě si od něj hodně slibují. Rovněž sám brankář netají očekávání, spojená se svým staronovým působištěm. „Druhá liga bude na Moravě nesmírně těžkou soutěží. Na jaře z ní postoupil Frýdek-Místek až do první ligy. Nyní avizuje vysoké ambice Vsetín. Ale věřím, že i tým Poruby může být aspirantem na přední příčky. Láká mě i vidina spolupráce s Vítkovicemi. Pokud nás posílí i jejich hráči, můžeme mít v Porubě velmi silné mužstvo,“ nechal se slyšet Jakub Čech na porubském webu. Zajímavostí je, že jeho bývalý chomutovský spoluhráč David Květoň přišel právě do Vítkovic.

Druhá hokejová liga, konkrétně její moravská skupina, startuje v polovině září 2016.  Dalšími účastníky kromě Poruby jsou zmíněný Vsetín, Šumperk, Opava, Valašské Meziříčí, Nový Jičín, Technika Brno, Hodonín, Kopřivnice.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Dopravní podnik uspořádal kontrolní akci v noci z pátku 20. dubna na sobotu 21. dubna.


Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Do Ostravy dorazila super moderní tramvaj zahraniční výroby, jedná se o první klimatizovanou soupravu svého druhu. Celkem dopravní podnik nakoupí čtyřicet kusů tramvají, a to za více než miliardu korun!


Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

24/4 / KRIMI / HAVÍŘOV - V nedělním podvečeru došlo k požáru v ubytovně v Havířově-Prostřední Suché.


Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

24/4 / KRIMI / OSTRAVA - Neznámý muž, který cestoval v Ostravě v autobuse MHD, měl napadnout řidiče. Policisté nyní po výtržníkovi pátrají.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!