Brankář Jakub Čech přišel z Chomutova do Poruby

21. červenec 2016 | 09:51 | Poruba
Jakub Čech. Foto: archiv MojeOpavsko.czJakub Čech. Foto: archiv MojeOpavsko.cz

PORUBA - Hokejový klub z Poruby je v letní přestávce nebývale aktivní. Ostravské příznivce zaujalo, že se chystá jeho spolupráce s extraligovými Vítkovicemi. Ta by měla být ku prospěchu oběma stranám. A druholigový tým HC Poruba hlásí i výraznou posilu do svého hráčského kádru. Je jí brankář Jakub Čech, který naposledy působil v Chomutově a zachytal si i extraligu!

Reklama

V Chomutově totiž došlo k velké obměně mužstva, spousta hráčů si hledala nové angažmá. Tamní klub uvolnil i čtyři brankáře: Kristana, Kopřivu, Hanuljaka a právě Jakuba Čecha. Posledně jmenovaný se nakonec rozhodl pro Ostravu a návrat do Poruby, kde už působil před osmi lety. V kariéře vystřídal řadu působišť včetně Havířova, Zlína, Olomouce, Českých Budějovic, Vítkovic, Znojma, Hradce Králové, pohyboval se i v několika zahraničních soutěžích, např. v Kanadě, na Slovensku, ve Francii, v Německu i v Polsku.

V minulé sezóně si jej „vytáhl“ Chomutov z partnerské Kadaně. „Moc jsem si vážil toho, že jsem dostal šanci, abych se z prvoligového týmu posunul takříkajíc ze dne na den do extraligy. Chomutov byl nováčkem, ale s řadou zkušených hráčů. Nad tím, jestli se stanu pevnou součástí chomutovského celku, jsem ale neuvažoval. Byl jsem rád za každý start v extralize,“ líčil Jakub Čech při svém chomutovském angažmá.

V Porubě si od něj hodně slibují. Rovněž sám brankář netají očekávání, spojená se svým staronovým působištěm. „Druhá liga bude na Moravě nesmírně těžkou soutěží. Na jaře z ní postoupil Frýdek-Místek až do první ligy. Nyní avizuje vysoké ambice Vsetín. Ale věřím, že i tým Poruby může být aspirantem na přední příčky. Láká mě i vidina spolupráce s Vítkovicemi. Pokud nás posílí i jejich hráči, můžeme mít v Porubě velmi silné mužstvo,“ nechal se slyšet Jakub Čech na porubském webu. Zajímavostí je, že jeho bývalý chomutovský spoluhráč David Květoň přišel právě do Vítkovic.

Druhá hokejová liga, konkrétně její moravská skupina, startuje v polovině září 2016.  Dalšími účastníky kromě Poruby jsou zmíněný Vsetín, Šumperk, Opava, Valašské Meziříčí, Nový Jičín, Technika Brno, Hodonín, Kopřivnice.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!