Basketbalista Admir Alič se vrátil do Ostravy

24. srpen 2016 | 10:17 | Moravská Ostrava
Admir Alič. Foto: archiv MojeOstravsko.czAdmir Alič. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

OSTRAVA - Až na konci září 2016 začne nový ročník Kooperativa Národní basketbalové ligy mužů, vyrukuje do něj celek NH Ostrava se staronovou posilou. Do týmu se vrátil zkušený bosenský hráč Admir Alič, který patří už ke stálicím nejvyšší české soutěže.

Reklama

Ostravské družstvo na něj bude hodně spoléhat, protože po letní obměně kádru by měli tíhu zodpovědnosti nést právě nejzkušenější hráči. A Alič je jedním z nich. Jeho výhodou je, že přichází do známého prostředí, byť se hráčské složení týmu od jeho dřívějšího angažmá v Ostravě změnilo.

Alič v roce 2014 zamířil z Ostravy do BK Ústí nad Labem, kde strávil úspěšnou sezónu. Přispěl k šestému místu tamního celku v elitní soutěži. Z BK Ústí nad Labem odešel do USK Praha. Bylo to jeho už druhé působení v tomto celku během kariéry.

A od léta 2016 figuruje Admir Alič opět na ostravské soupisce. „Na předchozí štaci v klubu mám dobré vzpomínky. A rád jsem se vrátil,“ svěřil se bosenský basketbalista klubovému webu NH Ostrava.

Po kondiční přípravě se ostravští basketbalisté již věnují vlastní herní činnosti. „Nabírání fyzičky je dřina, ale to k lize patří. Mám prvotní představu o tom, jakou mi trenér může určit roli v týmu. Ale sezóna bude dlouhá a záměry se mohou měnit podle vývoje soutěže, takže předem se nedá nic naplánovat. Čeká nás i změna herního modelu NBL. Bude třeba si tedy po zažitém formátu soutěže zvyknout na nadcházející systém s postupným rozdělením týmů na dvě výkonnostní šestky po odehrání dvaadvaceti kol,“ uvažoval Alič.

Špička Národní basketbalové ligy bude silná - největší ambice má Nymburk, ale tradičně kvalitními kádry disponují i Děčín, Pardubice, Opava, Prostějov. Hodně posílil Kolín. „Věřím, že i po zmíněné obměně kádru bychom mohli a měli usilovat o účast v play off, které je lákadlem pro fanoušky. Na ostravské příznivce se těším a budeme jim chtít připravit pěkné chvíle v naší hale,“ dodal Alič směrem k sezóně.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!