Festivaly přináší slavné umělce, někteří si ale stěžují na hluk

13. červenec 2017 | 11:29 | Ostrava-město
Archivní snímek. Foto: pixabay.comArchivní snímek. Foto: pixabay.com

OSTRAVA - Ostrava má za sebou festival Beats for Love a připravuje se na Colours of Ostrava. Jak už to ale bývá, ne všichni jsou za vzruch a příliv fanoušků rádi.

Reklama

Údajně za to může hluk, který hudební produkce přináší. K létu neodmyslitelně patří hudební festivaly, zvlášť ty ostravské mají váhu i na evropské úrovni. Řada občanů, které se koncerty netýkají, si ale stěžuje.

A to na hluk.

Od dubna platí vyhláška o nočním klidu, která nařizuje u některých akcí zkrátit dobu jejich trvání. Pokud po akci následuje pracovní den, hudební produkce může trvat do jedné hodiny ranní. Pokud navazuje na víkend či svátek, pak se může hrát i do dvou hodin ráno.

Vloni totiž řada občanů podala stížnosti na magistrát, obvodní radnice a městskou policii. Vadil jim hluk a nemohli spát. Limitem hudební produkce tak nově zůstává druhá hodina ranní, dříve přitom akce mohly trvat i do tří ráno.

Tématem se pro letošek stal festival Beats for Love. Akce velkého významu, která přitáhla velká jména elektronické či drum and bassové scény. Osobnosti jako Wilkinson, Sigala či Fat Boy Slim. Pro fanoušky elektronické hudby velká lákadla. Snad srovnatelná s festivalem Let it Roll, který rovněž patří mezi největší drum and bassové akce v Evropě a pravidelně se nachází v městech u Prahy.

Jsou ale i tací, kteří na hvězdy hudební scény příliš zvědavi nejsou.

Letos v Dolních Vítkovicích otočili hlavní pódium směrem do areálu a v noci snížili i hlasitost produkce, což zase kritizovali fanoušci na místě.

Přesto na Městskou policii dorazilo dvaadvacet stížností a na magistrát rovných šest na nadměrný hluk z areálu a rušení nočního klidu.

Primátor města chce počkat ještě na úspěšný festival Colours of Ostrava, pak vyhodnotí situaci. Dočkají se fanoušci hudby dalšího zpřísnění podmínek?

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

První liga je lákadlem, netají opavský záložník Mozol ambice

První liga je lákadlem, netají opavský záložník Mozol ambice

18/8 / SPORT / OPAVA - Do první ligy nakoukl už před několika lety v dresu severočeských Teplic. Nyní fotbalový záložník Václav Mozol bojuje v barvách druholigového SFC Opava o postup do nejvyšší soutěže. „Je to velké lákadlo,“ říká po několika úvodních kolech zajímavé soutěže.


Teroristický útok v Barceloně si zatím vyžádal třináct obětí

Teroristický útok v Barceloně si zatím vyžádal třináct obětí

17/8 / KRIMI / BARCELONA - Ve čtvrtečním odpoledni došlo k dalšímu teroristickému útoku, tentokrát ve španělské Barceloně. Podle dostupných informací si útok vyžádal až třináct mrtvých.


Stát chce zrušit režijky. Nejvíc se to dotkne trasy do Ostravy

Stát chce zrušit režijky. Nejvíc se to dotkne trasy do Ostravy

16/8 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Ministerstvo dopravy chce zrušit nebo výrazně omezit režijní jízdenky ve spojích Českých drah. Nejvíc to tak patrně odnesou držitele takových jízdenek na nejfrekventovanější trase v republice mezi Prahou a Ostravou.


Přizpůsobím se všude, říká americký volejbalista Nugent o angažmá v Ostravě

Přizpůsobím se všude, říká americký volejbalista Nugent o angažmá v Ostravě

15/8 / SPORT / OSTRAVA - Vítanou posilu získal během léta 2017 volejbalový tým VK Ostrava. Na své první angažmá v Evropě se těší dvaadvacetiletý americký smečař Chris Nugent, který se připojil k extraligovému celku v první polovině srpna a už absolvuje s družstvem předsezónní přípravu. Hned po ukončení čtyřletého studia ekonomie se Nugent ujal příležitosti a odjel dobýt Evropu. A už má za sebou první kroky v novém prostředí. „Přizpůsobím se všude,“ říká ke svému ostravskému působení.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!