Festivaly přináší slavné umělce, někteří si ale stěžují na hluk

13. červenec 2017 | 11:29 | Ostrava-město
Archivní snímek. Foto: pixabay.comArchivní snímek. Foto: pixabay.com

OSTRAVA - Ostrava má za sebou festival Beats for Love a připravuje se na Colours of Ostrava. Jak už to ale bývá, ne všichni jsou za vzruch a příliv fanoušků rádi.

Reklama

Údajně za to může hluk, který hudební produkce přináší. K létu neodmyslitelně patří hudební festivaly, zvlášť ty ostravské mají váhu i na evropské úrovni. Řada občanů, které se koncerty netýkají, si ale stěžuje.

A to na hluk.

Od dubna platí vyhláška o nočním klidu, která nařizuje u některých akcí zkrátit dobu jejich trvání. Pokud po akci následuje pracovní den, hudební produkce může trvat do jedné hodiny ranní. Pokud navazuje na víkend či svátek, pak se může hrát i do dvou hodin ráno.

Vloni totiž řada občanů podala stížnosti na magistrát, obvodní radnice a městskou policii. Vadil jim hluk a nemohli spát. Limitem hudební produkce tak nově zůstává druhá hodina ranní, dříve přitom akce mohly trvat i do tří ráno.

Tématem se pro letošek stal festival Beats for Love. Akce velkého významu, která přitáhla velká jména elektronické či drum and bassové scény. Osobnosti jako Wilkinson, Sigala či Fat Boy Slim. Pro fanoušky elektronické hudby velká lákadla. Snad srovnatelná s festivalem Let it Roll, který rovněž patří mezi největší drum and bassové akce v Evropě a pravidelně se nachází v městech u Prahy.

Jsou ale i tací, kteří na hvězdy hudební scény příliš zvědavi nejsou.

Letos v Dolních Vítkovicích otočili hlavní pódium směrem do areálu a v noci snížili i hlasitost produkce, což zase kritizovali fanoušci na místě.

Přesto na Městskou policii dorazilo dvaadvacet stížností a na magistrát rovných šest na nadměrný hluk z areálu a rušení nočního klidu.

Primátor města chce počkat ještě na úspěšný festival Colours of Ostrava, pak vyhodnotí situaci. Dočkají se fanoušci hudby dalšího zpřísnění podmínek?

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jak volily kraje a okresy: ANO bodovalo na úkor ČSSD na severu Moravy

Jak volily kraje a okresy: ANO bodovalo na úkor ČSSD na severu Moravy

22/10 / KAUZY / Moravskoslezský kraj /VOLBY 2017/ - Sociální demokracie ztratila voliče na úkor ANO, které mělo silné preference především na seceru Moravy a ve Slezsku. Jak si vedly další strany a hnutí?


Přehled nových poslanců za Moravskoslezský kraj

Přehled nových poslanců za Moravskoslezský kraj

22/10 / KAUZY / MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ /VOLBY 2017/ - Rozhodnuto, odvoleno. MojeOstravsko.cz přináší seznam nově zvolených poslanců za Moravskoslezský kraj.


Zemětřesení ve Sněmovně. Skokanem je Dominik Feri, zasloužilí poslanci odchází

Zemětřesení ve Sněmovně. Skokanem je Dominik Feri, zasloužilí poslanci odchází

22/10 / KAUZY / MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ /VOLBY 2017/ - Z Poslanecké sněmovny odchází mnoho poslanců, naopak noví přicházejí. MojeOstravsko.cz sestavil přehled nováčků a matadorů, kteří v politice, zdá se, končí.


Chyběl tomu náš gól, litoval karvinský David Lischka ztraceného duelu v Teplicích

Chyběl tomu náš gól, litoval karvinský David Lischka ztraceného duelu v Teplicích

22/10 / SPORT / TEPLICE - Fotbalisté Karviné sahali na hřišti severočeských Teplic po bodu za bezbrankovou remízu. V 87. minutě jim ale překazil plány domácí útočník David Vaněček, a tak Karviná v Teplicích prohrála 0:1. Mnoho soubojů s teplickými ofenzivními hráči podstoupil karvinský obránce David Lischka, který byl po utkání pochopitelně zklamaný.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!