Evergreen Tour sklidila ovace i v Porubě

27. duben 2015 | 22:03 | Poruba
Evergreen Tour 2015. Foto: archiv Evergreentour.czEvergreen Tour 2015. Foto: archiv Evergreentour.cz

Poruba - Koncertní série, na které se představují i legendy české pop music, zavítala také do Ostravy. Evergreen Tour 2015, jak zní název turné, přilákala do hlediště na Zimním stadiónu Sareza v Porubě několik tisíc návštěvníků. Kromě tribun se diváckými místy zaplnila i plocha, na které obvykle hrají hokejisté domácího porubského klubu.

Reklama

Takřka čtyřhodinový blok odstartovalo na pódiu vystoupení kdysi nesmírně populárního zpěváka Viktora Sodomy. Zazpíval svoje největší hity z první poloviny sedmdesátých let, kdy písničky jako Žárlivý Kakadu, Ježek se má, Tygr z Indie či Parní stroj, vládly tehdejším rozhlasovým žebříčkům.

„Většina z nich kdysi tvořila součást programu v rámci hodně sledovaných televizních Silvestrů, kde jsme účinkovali,“ připomněl Sodoma ostravským divákům někdejší popularitu písniček, jejichž autorem byl František Ringo Čech.

Koncert Evergreen Tour byl skvěle dramaturgicky postaven. Gradoval v obou částech a nikdo neměl ani na chvíli pocit, že se nudí. Český bigbít zastupovala kapela se zpěvákem Karlem Kahovcem, který kromě svých písní zavzpomínal i na svého kamaráda, kolegu a vynikajícího zpěváka Petra Nováka. Právě Kahovcovo provedení Novákovy písně Náhrobní kámen patřilo k emotivním zážitkům večera.

Pořadem provázeli Karel Štědrý s Pavlínou Filipovskou, kteří si také „střihli“ několik hitů z dob Semaforu ze šedesátých let. A tak si diváci s nimi zazpívali už zlidovělé písničky, např. Mám malý stan, Včera neděle byla apod. Hity někdejší oblíbené skupiny Rangers-Plavci připomněl Rangers Band.

Na své si přišli i příznivci staropražských písniček v podání Patroly Šlapeto. Obrovský dojem zanechala na ostravských divácích charismatická zpěvačka Eva Pilarová, která svoje vystoupení vyšperkovala písničkami ze zlaté éry Semaforu. Dokonalou gradaci koncertu obstaral 83letý Josef Zíma.

Nemohl opomenout svoje písničky z filmových pohádek, ale ani ze svých začátků v populární hudbě. Na pódiu sršel energií a nebylo divu, že nejen jeho, ale všechny účinkující odměnili diváci ovacemi vestoje. Bohužel ze zdravotních důvodů museli pořadatelé omluvit na ostravském koncertu další hvězdu ze série Evergreen Tour, skvělou zpěvačku Yvettu Simonovou.

Po koncertu v pražské Lucerně koncem dubna následuje další společné vystoupení zmíněných osobností 6. května 2015 v Českých Budějovicích.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!