Evergreen Tour sklidila ovace i v Porubě

27. duben 2015 | 22:03 | Poruba
Evergreen Tour 2015. Foto: archiv Evergreentour.czEvergreen Tour 2015. Foto: archiv Evergreentour.cz

Poruba - Koncertní série, na které se představují i legendy české pop music, zavítala také do Ostravy. Evergreen Tour 2015, jak zní název turné, přilákala do hlediště na Zimním stadiónu Sareza v Porubě několik tisíc návštěvníků. Kromě tribun se diváckými místy zaplnila i plocha, na které obvykle hrají hokejisté domácího porubského klubu.

Reklama

Takřka čtyřhodinový blok odstartovalo na pódiu vystoupení kdysi nesmírně populárního zpěváka Viktora Sodomy. Zazpíval svoje největší hity z první poloviny sedmdesátých let, kdy písničky jako Žárlivý Kakadu, Ježek se má, Tygr z Indie či Parní stroj, vládly tehdejším rozhlasovým žebříčkům.

„Většina z nich kdysi tvořila součást programu v rámci hodně sledovaných televizních Silvestrů, kde jsme účinkovali,“ připomněl Sodoma ostravským divákům někdejší popularitu písniček, jejichž autorem byl František Ringo Čech.

Koncert Evergreen Tour byl skvěle dramaturgicky postaven. Gradoval v obou částech a nikdo neměl ani na chvíli pocit, že se nudí. Český bigbít zastupovala kapela se zpěvákem Karlem Kahovcem, který kromě svých písní zavzpomínal i na svého kamaráda, kolegu a vynikajícího zpěváka Petra Nováka. Právě Kahovcovo provedení Novákovy písně Náhrobní kámen patřilo k emotivním zážitkům večera.

Pořadem provázeli Karel Štědrý s Pavlínou Filipovskou, kteří si také „střihli“ několik hitů z dob Semaforu ze šedesátých let. A tak si diváci s nimi zazpívali už zlidovělé písničky, např. Mám malý stan, Včera neděle byla apod. Hity někdejší oblíbené skupiny Rangers-Plavci připomněl Rangers Band.

Na své si přišli i příznivci staropražských písniček v podání Patroly Šlapeto. Obrovský dojem zanechala na ostravských divácích charismatická zpěvačka Eva Pilarová, která svoje vystoupení vyšperkovala písničkami ze zlaté éry Semaforu. Dokonalou gradaci koncertu obstaral 83letý Josef Zíma.

Nemohl opomenout svoje písničky z filmových pohádek, ale ani ze svých začátků v populární hudbě. Na pódiu sršel energií a nebylo divu, že nejen jeho, ale všechny účinkující odměnili diváci ovacemi vestoje. Bohužel ze zdravotních důvodů museli pořadatelé omluvit na ostravském koncertu další hvězdu ze série Evergreen Tour, skvělou zpěvačku Yvettu Simonovou.

Po koncertu v pražské Lucerně koncem dubna následuje další společné vystoupení zmíněných osobností 6. května 2015 v Českých Budějovicích.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Dopravní podnik uspořádal kontrolní akci v noci z pátku 20. dubna na sobotu 21. dubna.


Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Do Ostravy dorazila super moderní tramvaj zahraniční výroby, jedná se o první klimatizovanou soupravu svého druhu. Celkem dopravní podnik nakoupí čtyřicet kusů tramvají, a to za více než miliardu korun!


Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

24/4 / KRIMI / HAVÍŘOV - V nedělním podvečeru došlo k požáru v ubytovně v Havířově-Prostřední Suché.


Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

24/4 / KRIMI / OSTRAVA - Neznámý muž, který cestoval v Ostravě v autobuse MHD, měl napadnout řidiče. Policisté nyní po výtržníkovi pátrají.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!