Politický skandál. Nahrávky bortí pověst Babiše jako pana čistého

8. květen 2017 | 21:09 | Česko
Andrej Babiš, ilustrační foto. Foto: archiv MojeOstravsko.czAndrej Babiš, ilustrační foto. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

ČR - Třetí nahrávka zveřejněná v pondělí 8. května 2017 bortí dosavadní obhajobu ministra financí Andreje Babiše. Ten po zveřejnění zvukového záznamu, který údajně může působit, že ovlivňoval obsah v novinách Mladá fronta Dnes, řekl, že se stal cílem provokace. Jenže nejnovější nahrávka politický skandál prohlubuje.

Reklama

Ministr vnitra a místopředseda ČSSD Milan Chovanec si na základě zveřejněných nahrávek myslí, že novináři ministru financí sloužili nejen k cíleným útokům, ale také k získávání nelegálních informací pro svého předsedu.

Zatímco první nahrávka ukazovala vulgární slovník Andreje Babiše, druhá se věnovala obsahu novin MF Dnes, třetí nahrávka je další politickou rozbuškou. V ní se novinář Marek Přibil s Andrejem Babišem zřejmě domlouvá na zveřejnění materiálů ze spisu Beretta. Ty by měly podle exnovináře MF Dnes poškodit ODS a ČSSD. Ministr financí mu podle zveřejněné nahrávky tvrdí, že by materiál nechal na sjezd sociální demokracie.

Z nahrávky vyplývá, že novinář Babišovi zřejmě na schůzce předává části okopírovaného spisu Beretta. Policejní vyšetřování podle médií v tzv. kauze Beretta se týká údajného vynášení informací za úplatu z trestních spisů v případech Nemocnice Na Homolce a pražského dopravního podniku.

Avšak to v úterý (9.5.2017) pro média Andrej Babiš popřel. "Žádný živý spis jsem nikdy nedostal, to zásadně odmítám. Je to sprosťárna, je to skandální,“ uvedl ministr financí, který podal trestní oznámení na neznámého pachatele.

"Žádný živý spis (míněna je kauza Berreta) jsem nikdy panu Babišovi nepředal; nedisponuju jím. Je to dezinformace, daná naprostým vytržením nahrávek z kontextu a jejich sestříháním. Zároveň opakuji, že jsem nikdy pro ČSSD nepracoval a pana Babiše nenahrával. Mým zaměstnavatelem byla Mafra, a.s.
V mém případě jsou nadto tyto nahrávky do značné míry likvidační. A jsem tudíž přesvědčen, že byly namířeny nejenom proti panu Babišovi, ale i mé osobě (zabít dvě mouchy jednou ranou…). Pracovně jsem se (ještě coby novinář) zabýval předně soc. dem., potažmo Chovancem a resortem vnitra,"
reagoval v úterý (9.5.2017) na Facebooku Marek Přibil.

"Pokud je toto pravda, pak je zřejmé, že Babišovi novináři sloužili nejen k cíleným útokům na politické konkurenty, ale také k nelegálnímu získávání citlivých informací pro svého šéfa,” řekl Právu ministr vnitra Milan Chovanec.

"V poslední nahrávce Babiše už nejde jen o nepřijatelné praktiky, ale také o podezření z trestného činu. Úniky z živých kauz je třeba vyšetřit," vzkázal přes Twitter bývalý ministr spravedlnosti a současný europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil.

Místopředseda ODS Martin Kupka požaduje, aby Andrej Babiš odešel z politiky. "Obsah třetí nahrávky je tak závažný, že není jiná možnost. Potvrzuje se, že lhal ve dne i v noci. Je nepřípustné, aby vicepremiér země sbíral kompromitující informace na své konkurenty a koordinoval jejich zveřejňování v médiích,” citovaly Novinky.cz.

"Odposlechy jsou sestříhané, že je tam můj hlas ještě neznamená, že takto proběhly. Vypadá to, že redaktor Přibil byl na nás buď nasazený, nebo ho někdo zneužil," reagoval pro Právo Andrej Babiš.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!