Miloš Zeman pro ČRo: V Česku je člověk podezřelý ze spolupráce s teroristy

11. leden 2017 | 16:34 | Česko
Prezident Miloš Zeman. Foto: archiv MojeOstravsko.czPrezident Miloš Zeman. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

ČR - Pozdvižení na politické scéně i u bezpečnostních složek způsobil svým výrokem pro Český rozhlas Plus prezident Miloš Zeman. V rozhovoru naznačil, že v Česku je člověk podezřelý ze splupráce s teroristy.

Reklama

"Podívejte se, já jsem zrovna teď přečetl čtyři šifry. Podle jedné se na našem území potlouká jistý člověk z Maghrebu, nesmím uvést jeho jméno, který je důvodně podezřelý ze spolupráce s teroristickými islámskými organizacemi. Vy si opravdu myslíte, že tuhle informaci bude mít paní Romancovová? Samozřejmě, že ne," uvedl prezident Miloš Zeman v reakci na otázky týkající se fungování Centra proti terorismu a hybridním hrozbám. Celý rozhovor si přečtěte na webu Českého rozhlasu Plus.

Tímto veřejným prohlášením Miloš Zeman způsobil poprask na politické scéně.

"Pokud jde o výrok prezidenta, chci ujistit a ukilidnit veřejnost, že bezpečnostní složky fungují a dělají vše pro zajištění maximální bezpečnosti," reagoval na Twitteru předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Poslanec Ivan Gabal z KDU-ČSL řekl médiím, že prezident Miloš Zeman diskreditoval Česko u cizích rozvědek, když ve středu (11.1.2017) zveřejnil informaci, že v zemi se pohybuje člověk z oblasti severní Afriky, který je podezřelý ze spolupráce s teroristickými islámskými organizacemi.

Podle dalšího poslance Daniela Korteho z TOP 09 zřejmě není Miloš Zeman schopen zvážit dopad svých slov a činů. "Podezřelého pouze upozornil na to, že se po něm jde," dodal poslanec.

Pro Aktuálně.cz někdejší šéf BIS Karel Randák prohlášení odsoudil jako šíření poplašné zprávy. "Je to bezprecedentní a do nebe volající pitomost," uvedl.

Exministr vnitra František Bublan (ČSSD) míní, že prezident nemá právo takovou informaci sdělovat. Narušil podle něj práci zpravodajců. "To je fatální chyba,“ řekl serveru.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!